„Ludzie wymagają więcej od swoich budynków”- mówi Petr Boruta, kierownik ds. Marketingu Spaceflow w Biurainfo.

„To nie jest tylko kwestia zwyczajnego wynajmu powierzchni, ale także doświadczenia, które można z nią połączyć”.

Specjaliści ze Spaceflow wiedzą, o czym mówią. Niedawno otrzymali tytuł Best „PropTech” (technologia dla nieruchomości) Startup na festiwalu startupów Central European Startup Awards. Pochodząca z Czech firma redefiniuje wszystko co tworzy miejsce pracy, pozwalając użytkownikom swojej platformy na zmianę wyobrażenia o tym jak przestrzeń może najlepiej służyć ich zespołowi. Zapewniając miejsce na wyrażanie opinii, właściciele nieruchomości mogą ocenić, co ich mieszkańcy preferują najbardziej, a także zarabiać i zwiększać źródła przychodów dzięki najwyższej klasy analizom.

„Spaceflow przyspiesza przekształcenie nieruchomości z działalności typu „przestrzeń na wynajem” w biznes typu „przestrzeń jako usługa” - kontynuuje Boruta. „Ten typ działalności, który tworzymy, pozwala właścicielom i zarządcom przestrzeni przyciągać i zatrzymywać najlepszych najemców, a także zwiększać zyski. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy budynków i przestrzeni, w systemie co-workingu bądź co-livingu, mają teraz usługi, udogodnienia i życie społecznościowe za jednym kliknięciem w aplikacji mobilnej.”

 

 „Od działalności typu „ przestrzeń na wynajem” do biznesu typu „przestrzeń jako usługa”

Petr Boruta, Marketing Manager w Spaceflow

 

Miejsca co-workingowe przeżywają bezprecedensowy boom. Na przykład w zeszłym roku na całym świecie zidentyfikowano ponad 14,000 przestrzeni co-workingowych. W tym kontekście Spaceflow może stanowić rozwiązanie problemu, z którym boryka się wielu właścicieli nieruchomości na konkurencyjnym i coraz bardziej nasyconym rynku. Jego portfolio nie dotyczy jednak tylko przestrzeni co-workingowych. Zgodnie ze stroną internetową koncepcja może być zastosowana do kampusów, wspólnych pomieszczeń mieszkalnych, a nawet dzielnic.

„Budujemy relacje między właścicielami, wszystkimi najemcami i lokalnymi służbami w czasie rzeczywistym, tworząc dobrze prosperujące społeczności. Nasi menedżerowie społeczności zapewniają najlepsze możliwości dla wszystkich najemców - poprzez atrakcyjne treści, wydarzenia i komunikację osobistą. ”

 Proptech - rozwijający się rynek startupów

Wraz ze wzrostem rynku startupów rozwijają się również firmy PropTech, które skupiają swoje przedsiębiorcze umysły na wprowadzaniu technologii do nieruchomości. Spaceflow niedawno świętował otwarcie swojego oddziału w Nowym Jorku, a także rozszerzył swoją działalność w Wielkiej Brytanii.

„Nasz zespół wzrasta we wszystkich kierunkach - rozwoju, sprzedaży, marketingu i zarząrzadniu społecznością, dlatego istotne jest wzmocnienie procesów wewnętrznych i utrzymanie stałego przepływu. System płatności to zupełnie nowy poziom komfortu dla mieszkańców i świetna okazja dla właścicieli i usług do zarabiania ”- kontynuował Boruta.

Chociaż firma zaczynała swoją działalność w Czechach i zanużyła się w stosunkowo młodym ekosystemie startupów, obecnie identyfikuje się jako globalny biznes. Jej celem jest zmiana oblicza nieruchomości na całym świecie, nie tylko w Europie Wschodniej.

 

„Świat jest dziś tak połączony, że naprawdę nie ma dużej różnicy w tym, gdzie prowadzisz firmę. Prowadzimy globalny biznes dla firm o zasięgu światowym. Patrzymy na wszystko, od marketingu po produkt, w perspektywie globalnej. Ponieważ jesteśmy w Londynie, Nowym Jorku i Niemczech, naszą misją jest utrzymanie tej samej energii i wizji w całej firmie, niezależnie od tego, gdzie jest nasz zespół.”

Boruta przewiduje, że ten globalny ideał jest z pewnością czymś, co ogarnie ekosystemy technologiczne. Sugerując, że będzie to sieć inicjatyw organizacji pozarządowych i współpracujących ze sobą instytucji rządowych, które pozwolą osiągnąć najlepsze efekty, mówi o ogólnokrajowej edukacji jako kluczu do transformacji technologicznych. Na szczęście dla startupów na całym świecie pracujących nad tym globalnym celem, zadaniem nowych innowatorów, takich jak Spaceflow, jest upewnić się, że ich środowisko pracy jest odpowiednie.