- Wybraliśmy Enterprise Park ze względu na jego dogodną lokalizację i elastyczną powierzchnię. Przeprowadzka do kompleksu pozwoli skonsolidować nasze krakowskie biura, ułatwi współpracę i zarządzanie pracownikami oraz umożliwi dalszą ekspansję i rozwój biznesu – skomentował zawartą transakcję Paul Crayford, Dyrektor ds. Strategii i Transakcji na Europę, Środkowy-Wschód i Afrykę w AON.

 

Umowa, zawarta na 10 lat, obejmuje 11 tys. mkw. biur w powstającym budynku E kompleksu Enterprise Park w Krakowie z opcją ekspansji na kolejne 6 000 mkw. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała firma CBRE.

 

Kompleks Enterprise Park mieści się w południowej części Krakowa, co gwarantuje łatwy dojazd samochodem i komunikacją miejską oraz bliskość lotniska i dużych osiedli mieszkaniowych. Projekt składa się obecnie z czterech w pełni wynajętych biurowców klasy A o łącznej powierzchni niemal 36 000 mkw. Dwa kolejne budynki: E (15 600 mkw.) oraz F (10 900 mkw.) pozostają w budowie, której zakończenie zaplanowane jest na 2017 rok. Tak jak wcześniejsze fazy kompleksu, powstające budynki będą spełniać wymogi w zakresie zrównoważonego budownictwa, zostaną również poddane certyfikacji systemie BREEAM. Pod projektem budynków podpisana jest pracownia DDJM Biuro Architektoniczne, zaś generalnym wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo. Od maja ubiegłego roku na mocy umowy joint venture Enterprise Park jest własnością Tristan Capital Partners i Avestus Real Estate.