Ghelamco sfinalizowało transakcję sprzedaży nowoczesnego budynku biurowego .big w Krakowie. Głównym najemcą obiektu jest State Street, amerykańska firma z sektora usług finansowych, która zajmuje w nim ok. 9 tys. mkw. Wartość nieruchomości oszacowano na kwotę 33 mln euro. W transakcji Ghelamco doradzali eksperci z Cushman & Wakefield. Doradcą prawnym była kancelaria Dentons. 

Nasz pierwszy projekt w Krakowie od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem i błyskawicznie znalazł strategicznego najemcę. Butikowy charakter, najwyższy standard powierzchni biurowej, nowoczesne rozwiązania i lokalizacja blisko centrum zadecydowały o komercyjnym sukcesie inwestycji, czego uwieńczeniem jest sprzedaż budynku w tak krótkim czasie po jego ukończeniu. Jestem przekonany, że nowy właściciel będzie zadowolony z tego wyboru mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

.big to jeden z ciekawszych biurowców na krakowskim rynku nieruchomości. Wyróżnia się nowoczesną architekturą, oferuje widoki na słynny Wawel oraz Stare Miasto, jest również dobrze położony: bez problemu można do niego dojechać samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej. Jesteśmy dumni, że doradzaliśmy Ghelamco przy ich pierwszej transakcji w Krakowie dodaje Soren Rodian Olsen, partner w dziale rynków kapitałowych, Cushman & Wakefield.

.big to pierwszy projekt biurowy Ghelamco w Krakowie. Inwestycję zrealizowano w atrakcyjnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Kapelanka i gen. Bohdana Zielińskiego, w bliskiej odległości centrum miasta oraz w bezpośrednim sąsiedztwie parku Skały Twardowskiego i zalewu Zakrzówek. Pięciokondygnacyjny obiekt posiada ponad 10 tys. mkw. powierzchni biurowej. Na parterze powstały lokale handlowo-usługowe, a na pierwszym piętrze patio z kameralnym ogrodem. Dodatkowo najemcy mają do dyspozycji tarasy oraz około 200 m przestrzeni na dachu budynku, z której rozciąga się widok na Wawel. Pod obiektem powstał parking samochodowy i rowerowy na bisko 270 jednośladów oraz szatnie z natryskami dla rowerzystów. 

 

Źródło: Ghelamco Poland