Bliski Centrum to sześciopiętrowy budynek położony w biznesowym centrum Warszawy. Biurowiec znajduje się w odległości zaledwie 200 metrów od Placu Trzech Krzyży, a także głównych arterii komunikacyjnych Warszawy – ulicy Marszałkowskiej oraz Alei Jerozolimskich. W bezpośrednim jego sąsiedztwie znajdują się ważne instytucje rządowe i finansowe. Nieruchomość oferuje 5 tys. mkw. powierzchni najmu, a dzięki oryginalnej elewacji, jest dobrze rozpoznawalny.

 

W procesie transakcji sprzedającemu doradztwo prawne zapewniła kancelaria Allen & Overy, doradztwo podatkowe firma Deloitte, a firma Colliers International przeprowadziła due diligence komercyjne. Kupujący był reprezentowany przez SSKI Szymon Skiendzielewski Kancelaria Radcy Prawnego oraz zespół profesjonalistów z firmy Montes Services, a także firmę Savills jako doradcę technicznego.

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu tej nieruchomości – mówi Michał Szramowski, Prezes Zarządu MS Investments. – Bliski Centrum, ze względu na swoją lokalizację w ścisłym centrum Warszawy, gwarantuje stabilny przychód w ciągu kolejnych lat oraz ogromny potencjał wzrostu wartości nieruchomości w dłuższej perspektywie. Cieszymy się, że przez pozyskanie projektu powiększyliśmy nasze portfolio biurowe w stolicy. Przyglądamy się kolejnym inwestycjom w tym sektorze, w który długoterminowo wierzymy.”

 

MS Investments to spółka holdingowa, która prowadzi działalność biznesową w sektorze nieruchomości w Polsce od ponad 20 lat. Spółka realizuje projekty inwestycyjne w obszarze nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych. Działa głównie na terenie Warszawy i Łodzi.