SEPIA OFFICE to odrestaurowany, pięciokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy, zaaranżowany w murach dawnego magazynu i skarbca fabryki Ramischa. Po pieczołowitej renowacji oryginalnych elementów konstrukcyjnych oraz uzupełnieniu o współczesne funkcje i udogodnienia, obiekt oferuje dziś łącznie blisko 2300 mkw. powierzchni najmu GLA.

Rewitalizacja i nadanie nowej funkcji komercyjnej z troską o historyczny charakter miejsca znalazła uznanie w oczach zarówno nowych najemców, jak też mieszkańców miasta. W zakończonym na początku stycznia głosowaniu na „Perły Łodzi”, budynek SEPIA OFFICE zajął pierwsze miejsce w kategorii „Perła Fabryczna”.


Odważnie i kreatywnie

70% powierzchni dostępnej w budynku znalazło już nowych lokatorów. Ofertę gastronomiczną OFFa wiosną uzupełni nowa restauracja Shamo. Nazwa lokalu, nawiązująca wprost do niezwykle charakternej rasy kur wywodzącej się z Japonii, zapowiada twórcze i odważne podejście do specjałów kuchni Kraju Kwitnącej Wiśni.

Kreatywny ekosystem OFF Piotrkowska Center powiększy się również o kolejnych najemców z sektora technologii i usług dla biznesu. W ciągu najbliższych tygodni swoje biura otworzą tu m.in. NX Labs, nowa firma tworząca oprogramowanie komputerowe w portfolio Lecha Kaniuka (twórcy m.in. serwisów PizzaPortal czy iTaxi), a także agencja marketingowa SpilloMedia oraz kancelaria adwokacka Paweł Radek i Mariusz Grzanka.

Monika Hryniewicz, Head of Leasing w firmie OPG Property Professionals, podkreśla atuty dostępnej powierzchni.

SEPIA to propozycja dla firm, które czerpiąc z kreatywnej atmosfery OFF Piotrkowska Center, chcą przekuć tę energię na rozwój swojego biznesu. Pofabryczny klimat wyposażony w nowoczesne instalacje, wolne od ścian konstrukcyjnych przestrzenie i aneks kuchenny w częściach wspólnych na każdym piętrze to udogodnienia, które doceniają nasi najemcy. Do zaoferowania mamy jeszcze pierwsze piętro o powierzchni ok. 385 mkw., do adaptacji według oczekiwań potencjalnego najemcy, a także biuro na trzecim piętrze o powierzchni 65 mkw., do którego można się wprowadzić od zaraz. Dodatkowo w poziomie parteru znajduje się ostatni wolny lokal handlowo-usługowy o powierzchni około 65 mkw.

Choć SEPIA OFFICE to budynek historyczny, nie zabrakło w nim nowoczesnych udogodnień. Najemcy mogą swobodnie decydować o preferowanym podziale wnętrz, wybierając wariant dostosowany do stylu pracy zespołów. Zastosowane podłogi gwarantują wysoki komfort akustyczny, a odpowiednie skupienie zapewnia energooszczędne oświetlenie LEDowe. Obiekt wyposażono też m.in. w szybkobieżne windy, uchylne okna, światłowód, monitoring, system kontroli dostępu i sygnalizacji włamania oraz system BMS.


W zgodzie z przeszłością

Michał Styś, Prezes Zarządu OPG Property Professionals, której powierzono zarządzanie projektem i nieruchomością, podkreśla delikatny charakter prac związanych z inwestycją.

SEPIA OFFICE stanowi integralną część przestrzeni OFF Piotrkowska Center, którą łodzianie i turyści zdążyli już pokochać za surowy, autentyczny klimat, o czym dobitnie świadczy zwycięstwo OFFa w plebiscycie Siedem Nowych Cudów Polski. Przy remoncie zależało nam więc, by zmienić jak najmniej. By w rewitalizacji tej przestrzeni nie zagubić jej niepowtarzalnego, inspirującego klimatu. Wydaje mi się, że przyznany głosami łodzian tytuł „Perły Fabrycznej” oznacza, że sztuka ta nam się powiodła.

We wnętrzach SEPIA OFFICE udało się zachować wiele elementów oryginalnych – m.in. pozbawione tynków, surowe ściany z czerwonej cegły, żeliwne balustrady i słupy wsporcze, a także klimatyczne, odsłonięte stropy w konstrukcji drewnianej. Od zewnątrz zadbano zarówno o reprezentacyjną, secesyjną elewację od ul. Roosevelta, jak też o widoczne od strony OFFa, ceglane fasady, których nie wypiaskowano, a jedynie wyczyszczono, bez ingerencji w ich strukturę, a co za tym idzie – charakter miejsca.

W ramach prac wykonano także subtelną iluminację oraz odtworzono blaszany hełm wieńczący wieżę wodną, która dawniej pełniła funkcję systemu przeciwpożarowego kompleksu fabrycznego. Zachowane zostały również historyczne podziały okien, które znalazły odwzorowanie w stylizowanej ślusarce. Dodatkowo, w częściach wspólnych budynku umieszczono fototapety z historycznymi zdjęciami przedstawiającymi życie dawnej fabryki Ramischa na przełomie XIX i XX wieku.

 

Źródło: OPG Professionals / Tower Communications