CKK wprowadziło się do biurowca w 2009 roku. To część Ambasady Korei Południowej w Warszawie. Instytucja została powołana, aby wzmacniać przyjazne relacje pomiędzy Polską a Koreą, przybliżając nam język i kulturę tego kraju. Centrum organizuje szereg rozmaitych wydarzeń – m.in. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich, festiwal K-POP, czy Tydzień Koreańskiego Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

- Nordic Park to jeden z naszych najbardziej zróżnicowanych projektów pod względem najemców, wśród których można wymienić Związek Banków Polskich, kancelarię Ech&W, firmę Baxter i wspomniane Centrum Kultury Koreańskiej, działające w tym budynki już od dekady. Stała popularność Nordic Park to zasługa kilku czynników. Butikowy charakter obiektu pozwala najemcom odpocząć od zgiełku miasta, za to doskonała lokalizacja na modnym, warszawskim Powiślu jest mocno doceniania przez pracowników – mówi Sebastian Suchodolski, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych w firmie Globalworth Poland, która jest właścicielem kompleksu.

Nordic Park to ośmiopiętrowy biurowiec o ponadczasowej architekturze. Oferuje łącznie około 9 000 mkw. komfortowej powierzchni. Budynek jest doskonale widoczny z Mostu Poniatowskiego, jednego z najważniejszych mostów w Warszawie, łączącego centrum i Pragę. Ciekawa lokalizacja sprawia, że szybko i wygodnie można dostać się do centrum, gdzie znajdują się liczne instytucje rządowe czy finansowe, w tym warszawska Giełda Papierów Wartościowych. Przed budynkiem znajduje się z kolei stacja kolejowa Powiśle, na której zatrzymują się pociągi podmiejskie.

 

Źródło: Globalworth