Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem komercjalizującym warszawski kompleks biurowy Riverside Park, budynek Grójecka 5, a także gdański kompleks Arkońska Business Park. Nieruchomościami zarządza Cromwell Property Group.

Riverside Park, Grójecka 5 oraz Arkońska Business Park to obiekty o ugruntowanej pozycji na lokalnych rynkach biurowych. Każdy z nich oferuje wysokiej jakości powierzchnię biurową w dobrze skomunikowanej lokalizacji i przede wszystkim w atrakcyjnej  cenie – powiedziała Anna Górska-Kwiatkowska, Partner, Dział Reprezentacji Wynajmujących, Dział Powierzchni Biurowych, Cushman & Wakefield.

Riverside Park to warszawski kompleks biurowy zaprojektowany przez pracownię AukettFitzroyRobinson, zlokalizowany w pobliżu skrzyżowania Trasy Łazienkowskiej oraz Wisłostrady. W dwóch bliźniaczych budynkach klasy A na sześciu kondygnacjach naziemnych znajduje się 12 700 mkw. biur.

Budynek Grójecka 5, zlokalizowany w niedużej odległości od ścisłego centrum Warszawy, oferuje 11 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. W pobliżu nieruchomości znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe oraz stacja Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Kolei Mazowieckich. Grójecka 5 oddalona jest o jeden przystanek od stacji metra Rondo Daszyńskiego. W obiekcie oprócz powierzchni biurowej znajdują się także lokale usługowe na parterze budynku.

Arkońska Business Park to gdański nowoczesny kompleks pięciu budynków biurowych klasy A o powierzchni 11 200 mkw. zlokalizowany blisko lotniska im. Lecha Wałęsy, Uniwersytetu Gdańskiego, Hali Olivia i linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Do dyspozycji najemców jest 135 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 20 miejsc naziemnych. Autorem projektu architektonicznego jest biuro APA Wojciechowski.

- Proces komercjalizacji trzech naszych nieruchomości powierzyliśmy firmie doradczej Cushman & Wakefield. Naszym firmom przyświecają podobne wartości i zależy nam na osiągnięciu jak najlepszych celów. Ponadto cenimy sobie doświadczenie i pełen profesjonalizm ekspertów Cushman & Wakefield, którzy będą dbać o wysoki poziom wynajęcia każdego z obiektów – powiedziała Anna Szymańska, Dyrektor Wynajmu Powierzchni Biurowych w Cromwell Property Group.

Cromwell Property Group to firma zajmująca się inwestowaniem w nieruchomości i zarządzaniem nimi. Prowadzi działalność na trzech kontynentach i dysponuje globalną bazą inwestorów. Na dzień 30 czerwca 2019 roku Cromwell Property Group zarządzała łącznie aktywami o wartości 7,5 mld euro w Australii, Nowej Zelandii i w Europie.

W Europie firma Cromwell zarządza aktywami inwestycyjnymi o wartości 3,9 mld euro w ramach różnych funduszy oraz na zlecenie, obejmującymi ok. 205 nieruchomości i 3 tys. najemców. Siła firmy Cromwell wynika z wiedzy o rynkach nieruchomości, jaką gwarantuje zespół ponad 200 osób pracujących w 20 lokalnych biurach w 12 krajach Europy.

 

 

Źródło: Cushman & Wakefield