A co ze społecznością?

Jeśli więc wykluczysz społeczność biurową z równania, mamy duży brakujący element układanki. Inne badania wykazały, że w maju tego roku ponad 50% osób było szczęśliwych pracując z  domu, odsetek ten wynosi obecnie blisko 30%. Nie oznacza to, że chcą wrócić do swoich biur na pełny etat, ale zdecydowanie tęsknią za biurem i chętnie spędzą tam kilka dni.

A co z przyjaciółmi w pracy?

Niektórzy koledzy to także przyjaciele lub przynajmniej kumple z biurka. Przebywanie wśród ludzi to nasza naturalna potrzeba. Poza tym, 8 godzin przez komputerem na kolejnych spotkaniach na zoomie już tak nie bawi jak na początku. 

Wszędzie słyszymy „tęsknię za ludzką energią!”, realacje i bezpośrednią komunikacją - po prostu nie da się tego odtworzyć w domu.

A co z kulturą firmy?

Pracownicy powiedzieli, że czują, że ich kultura firmowa uległa pogorszeniu, a brak bezpośrednich kontaktów zaszkodził relacjom w pracy i spowodował brak poczucia więzi ze społecznością zawodową. „Nie ma nieformalnej produktywności ani łączenia nowych relacji”, gdy ludzie nie są razem w biurze. Utracono możliwość prowadzenia rozmów z chłodniejszą wodą lub wpadania do czyjegoś biura. Trudno o spontaniczne interakcje w świecie online ”.

A co z biurem?

To prawda, że ​​agencja kreatywna wpadła na szalony pomysł, aby odtworzyć hałas biurowy i odtworzyć atmosferę biura. Nie zastąpi interakcji z kolegami, ale jest to coś, czego można doświadczyć https://bit.ly/343Xtfs

A co z nowymi kolegami?

Bardzo trudno jest wdrożyć nowych kolegów bez interakcji. „Wszyscy handlujemy obecnymi relacjami i pod pewnymi względami jest to do pewnego stopnia męczące. Myślę, że organizacje będą korzystać z pracy z domu i elastycznych miejsc pracy, uważam że miesce tworzy kulturę firmy”.

Jesteśmy ludźmi, a nie robotami, musimy łączyć się z ludźmi. Konieczne jest odbudowanie społeczności poprzez zastosowanie hybrydowego podejścia cyfrowego / fizycznego.

Pracownicy mają głębokie pragnienie pozostawania w kontakcie ze swoimi społecznościami. Powinniśmy nadać priorytet przejściu z fizycznego na cyfrowe i opracować nowe sposoby odtworzenia naszej społeczności budynków i utrzymania łączności w sferze cyfrowej