Dimitris Raptis będzie kierował doskonałym zespołem zarządzającym Globalworth składającym się z doświadczonych profesjonalistów, z których wielu rozwinęło się w organizacji i było w dużej mierze odpowiedzialnych zarówno za dotychczasowe sukcesy firmy, jak i za to, jak dobrze sobie radziła w ciągu ostatnich burzliwych miesięcy.

Cieszę się, że obejmuję funkcję wyłącznego dyrektora generalnego i nie mogę się doczekać umocnienia pozycji Globalworth jako lidera rynku w Europie Środkowo-Wschodniej. Jestem przekonany, że sprostamy wyzwaniom, które czekają nas w 2021 roku i w kolejnych latach oraz, że będzie to czas osiągania kolejnych sukcesów. Współpracuję z Ioannisem od momentu powstania Globalworth w 2012 roku. Był wizjonerskim liderem i siłą napędową niezwykłego sukcesu Globalworth oraz autorem transformacji firmy z niewielkiego dewelopera biurowego działającego w Rumunii do największego inwestora biurowego i właściciela w regionie. Wartości takie jak szacunek, zaangażowanie, dążenie do doskonałości, koncentracja na kliencie i oddanie społeczności będą nadal filarami kultury i strategii Globalworth. Chciałbym również osobiście podziękować Ioannisowi za jego przyjaźń, rady i zaufanie na przestrzeni lat oraz życzyć mu wszystkiego najlepszego

Dimitris Raptis, CEO Globalworth

Założenie i prowadzenie firmy Globalworth to dzieło mojego życia i największe osiągnięcie zawodowe. Było to osiągnięcie trudne, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonujące na poziomie biznesowym i osobistym. Jestem naprawdę dumny, że po tylu latach ciężkiej, wspólnej pracy stworzyliśmy pionierskiego gracza na rynku nieruchomości w regionie, który jest gotowy do kolejnego etapu rozwoju. Jestem również wdzięczny całej społeczności Globalworth za ogromne wsparcie i zaangażowanie, bez których to nie byłoby możliwe. Jestem przekonany, że Dimitris, z którym wspólnie podjęliśmy wyzwanie pod nazwą Globalworth, jest właściwą osobą do intensyfikowania rozwoju i sukcesu firmy

Ioannis Papalekas

Dimitris Raptis (45) jest doświadczonym liderem biznesowym z 25-letnim stażem pracy w sektorach usług finansowych i nieruchomości. Od marca 2020 pełni rolę Co-CEO w Globalworth. Dołączył do firmy w momencie jej powstania w 2012 roku, obejmując stanowisko zastępcy CEO i dyrektora ds. inwestycji. W ramach tej funkcji był zaangażowany w większość działań spółki, a jego głównymi obszarami odpowiedzialności były inwestycje oraz pozyskiwanie kapitału, a także od 2017 roku nadzór nad Globalworth Poland, czyli polską działalnością grupy. W tym okresie także nadzorował przejęcia i inwestycje deweloperskie o łącznej wartości 2,7 mld euro (w tym przejęcie przez inwestorów prywatnych notowanej w obrocie publicznym spółki portfelowej, przekształconej później w Globalworth Poland). Ponadto nadzorował pozyskanie 5 mld euro kapitału equity i kapitału dłużnego, które zasiliły wzrost Globalworth – od portfela aktywów wartości 53 mln euro w 2013 roku, kiedy firma była notowana w segmencie AIM giełdy w Londynie, do ponad 3 mld euro obecnie. W rezultacie grupa stała się największym inwestorem wynajmującym powierzchnie biurowe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Powołanie Dimitrisa Raptisa na stanowisko dyrektora generalnego jest częścią procesu ewolucji grupy w ostatnich latach, kiedy stopniowo dokonuje ona przejścia od odnoszącego sukcesy dewelopera biurowego z siedzibą w Rumunii do uznanego i renomowanego międzynarodowego inwestora instytucjonalnego i zarządcy aktywami.

Przed wejściem w szeregi firmy Globalworth Dimitris Raptis przez 16 lat pracował w Deutsche Banku – przez większość tego czasu jako starszy członek grupy zarządzającej instytucjami nieruchomościowymi w ramach oddziału Deutsche Bank Asset and Wealth Management („RREEF”). W latach 2008-2012 był dyrektorem zarządzającym i szefem działu zarządzania portfelem inwestycyjnym w Europie w RREEF Opportunistic Investments – pionie private equity Deutsche Banku inwestującym w nieruchomości.

Dimitris Raptis posiada stopień licencjacki pierwszej klasy z wyróżnieniem w dziedzinie bankowości i finansów międzynarodowych z Cass Business School w Londynie.