Nabyta nieruchomość, zlokalizowana w jednym z głównych obszarów koncentracji biurowej w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich, składa się z 5 budynków biurowych ukończonych w latach 2001-2007, o powierzchni 25 000 m2 GLA i 760 miejsc parkingowych. Aktywa posiadają certyfikaty BREEAM na poziomie Very Good i Excellent. Główny dworzec kolejowy w Warszawie (Warszawa Centralna) jest oddalony o 20 minut jazdy samochodem, a Międzynarodowe Lotnisko Chopina znajduje się w odległości 15 minut jazdy.

Dr Alexander Klafsky, Partner Zarządzający w FLE GmbH powiedział: "Nasza najnowsza akwizycja dowodzi, że jesteśmy w stanie stale nabywać odpowiednie aktywa, które przynoszą bardzo silne przepływy pieniężne, nawet jeśli środowisko gospodarcze wydaje się być wymagające. Nasza strategia umożliwia nam zrównoważenie krótkoterminowych przeszkód z długoterminowymi perspektywami i nadal widzimy duży potencjał dla Polski."

Marek Jakubiak, Head of CEE w DWS powiedział: "Kopernik Office Buildings są związane z DWS od ponad 15 lat. Przez te lata nieruchomość udowodniła, że jest bardzo odporna na zmiany rynku i cyklu gospodarczego, ze stabilnym poziomem obłożenia i płynnymi transakcjami najmu. To udane zbycie jest świadectwem atrakcyjności warszawskiego rynku biurowego i cieszymy się, że udało nam się dostarczyć wartość dla naszych inwestorów w tym regionie".

Krzysztof Cipiur, Partner Zarządzający i Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Knight Frank skomentował: "Wierzymy, że to przejęcie silnie uzupełni portfel nieruchomości FLE w Polsce. Kompleks Kopernik charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, czego dowodem jest doskonała historia najmu i utrzymanie najemców. Chcielibyśmy również podziękować firmie FLE za okazane zaufanie w tej piątej wspólnej transakcji".

Piotr Mirowski, Senior Partner i Członek Zarządu w Colliers powiedział: "Transakcja ta pokazuje, że rynek warszawski oferuje biurowce o jakości instytucjonalnej z rynku wtórnego, które cieszą się wieloletnią estymą wśród najemców i generują stabilne stopy zwrotu dla inwestorów. Gratulujemy DWS kolejnej transakcji biurowej i życzymy FLE dalszych sukcesów. Jestem przekonany, że z nowym właścicielem kompleks Kopernik Office Buildings utrzyma status zaufanego adresu biznesowego i nadal będzie cieszył się lojalnością najemców."

Firma Allen & Overy wspierała nabywcę w zakresie obsługi prawnej, TPA Poland doradzała w kwestiach podatkowych, a usługi doradztwa technicznego świadczyła firma Avison Young.

Źródło: property-forum.eu