11-kondygnacyjny, przeszklony Wratislavia Tower oferuje 12 846 mkw. powierzchni wielofunkcyjnej, w tym biura, hotel, część rozrywkową z kinem, centrum fitness i 140 podziemnych miejsc parkingowych.

"Projekty Wratislavia Tower wpisują się w naszą strategię, która koncentruje się na inwestycjach o wartości dodanej i oportunistycznych, które powinny przynieść wysokie zyski. Nadal inwestujemy w nieruchomości o doskonałym potencjale w sektorze biurowym, handlowym i logistycznym" - powiedział Karol Pilniewicz, prezes Futureal Investment Partners.

W trakcie całego procesu aktywa pozostały w pełni operacyjne, a działalność leasingowa była kontynuowana, co doprowadziło do 100% obłożenia przy średniej ważonej długości najmu przekraczającej okres dziesięciu lat. Główni najemcy, Miasto Wrocław i Focus Hotels S.A., zajmują odpowiednio 52% i 26% powierzchni. Focus Hotels, wiodący polski operator hotelowy, planuje otworzyć Focus Hotel Premium Wrocław, dodając 87 pokoi i apartamentów o standardzie 4-gwiazdkowym, wraz z restauracją, salą konferencyjną i zapleczem fitness.

W marcu 2024 r. Alior Bank S.A. podpisał z kredytobiorcą umowę kredytową. Uruchomienie kredytu nastąpi po zakończeniu prac wykończeniowych w hotelu, których zakończenie planowane jest na 4 kwartał 2024 r.

W realizację projektu zaangażowane były również Miasto Wrocław, Nowe Horyzonty, Gutek Film, Focus Hotels, Alior Bank, Tetris, Neo Świat, Awaco, JW+A, Forum Architekci, Eleport, City Parking Group, MOMZI.

źródło:property-forum.eu