Spółki z Ghelamco Group podpisały ostateczną umowę sprzedaży udziałów spółki posiadającej projekt Przystanku mBank na rzecz leasingodawcy sprzedażowo-leasingowego typu build-to-suit, LCN Capital Partners, poprzez ich długoterminowy fundusz inwestycyjny z siedzibą w Luksemburgu, LCN European Fund II SLP. Umowa jest finalizacją umowy przedwstępnej zawartej w kwietniu 2017 r. pomiędzy obiema spółkami, które współpracowały na rzecz mBanku. Obiekt to nowoczesny kompleks biurowy o powierzchni 24 000 m2 w tradycyjnej lokalizacji w samym sercu Łodzi. Firmy z grupy Ghelamco doradzały JLL w zakresie strukturyzacji i pośredniczenia w transakcji. Poradę prawną zapewniała międzynarodowa kancelaria prawnicza Greenberg Traurig.

"Sprzedaż Przystanku mBanku to jedna z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości, która miała miejsce w 2017 roku. Jej wartość odzwierciedla wielki potencjał Łodzi i rosnącą atrakcyjność tego miasta dla inwestorów. Poza Warszawą, Łódź jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków biurowych w Polsce. Obecnie firma przygotowuje się do realizacji dwóch dużych projektów biurowych w centrum Łodzi "- mówi Chris Heggerick, Chief Operations Officer, Ghelamco Group.

"LCN z dumą współpracuje z Ghelamco i mBankiem przy tej transakcji. Z niecierpliwością czekamy na długofalowe relacje z mBankiem, jednym z wiodących banków w Polsce. Cały projekt, położony blisko niedawno przebudowanego dworca kolejowego w Łodzi, jest obiecujący dla przyszłości Łodzi i jej rynku biurowego klasy A. Z niecierpliwością oczekujemy również współpracy z Ghelamco przy innych potencjalnych projektach build-to-suit"- mówi Edward LaPuma, współzałożyciel i Managing Partner LCN Capital Partners.

"Sprzedaż Przystanku mBanku świadczy o ciągłej płynności na głównych rynkach biurowych poza Warszawą i ich atrakcyjności dla inwestorów. Nowoczesna nieruchomość, zlokalizowana w samym sercu miasta, w ramach Nowego Centrum Łodzi, zabezpieczona długoterminową umową najmu, jest bardzo atrakcyjnym produktem inwestycyjnym - dodaje Tomasz Puch, Dyrektor Biura i Inwestycji Przemysłowych JLL.

Przystanek mBank to pierwszy projekt GhelamcoP (we współpracy z Budomalem) zrealizowany w Łodzi i jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych w mieście. Kompleks oferuje ok. 24 tyś mkw. powierzchni biurowej, w całości zajmowanej przez mBank Group. Umowa najmu, podpisana w grudniu 2015 roku na okres 12 lat jest jedną z największych umów na polskim rynku biurowym w ostatnich latach. Budowa inwestycji zakończyła się w czwartym kwartale 2017 r. mBank rozpoczął już proces przeniesienia do nowej siedziby regionalnej.

Kompleks biurowy został oddany do użytku w samym centrum miasta, przy ul. Kilińskiego 74, w sąsiedztwie odnowionego kompleksu EC1 i nowego dworca Łódź Fabryczna. Oprócz nowo wybudowanego, sześciopiętrowego biurowca Przystanek mBank obejmuje również zabytkowy budynek pałacowy z aneksem, który został harmonijnie wkomponowany w projekt. Inwestycja oferuje także podziemny parking z ok. 180 miejscami i wyrafinowaną infrastrukturę dla rowerzystów z 140 miejscami na rowery oraz inne udogodnienia (szatnie, prysznice, itp.).