Trasa będzie dość różnorodna – głównie asfaltowa, ale z fragmentami szutrowymi, piaszczystymi i kamienistymi. Tempo i dzienny kilometraż na pewno nie przekroczą możliwości aktywnej osoby

Kamil Bąbel z Fundacji Poland Business Run, organizator Adaptive Bike Challenge

Zdecydowaliśmy się zostać sponsorem Adaptive Snow Camp, ponieważ sport jest jednym z najlepszych sposobów, aby łączyć ludzi w czynieniu dobra, niezależnie od płci, wieku czy rodzaju niepełnosprawności. Znamy Fundację Poland Business Run, ponieważ już drugi rok z rzędu braliśmy udział w charytatywnej sztafecie Poland Business Run. Podczas dwóch ostatnich edycji tego ogólnopolskiego biegu, Globalworth Poland wystawiło reprezentację złożoną z 30 pracowników

Georgiana Iliescu, Executive Director Globalworth Foundation

Adaptive Bike Challenge to szansa dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu, którym nie jest obca rekreacyjna jazda na rowerze. Jest to dobra okazja, aby przeżyć przygodę i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Każdego dnia uczestnicy pokonają około 50 km, co przekłada się na 3-4 godziny jazdy. W trakcie zaplanowane są przerwy oraz zwiedzanie warowni Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Rowerzyści będą poruszać się trasą o zróżnicowanej nawierzchni – głównie asfaltową, ale z fragmentami szutrowymi, piaszczystymi i kamienistymi. Aby wziąć udział w wyjeździe należy posiadać własny rower i kask. Możliwy jest również udział uczestników na handbike’ach.

Wydarzenie odbędzie się wiosną 2021 roku. Więcej informacji oraz możliwość rezerwacji miejsca znajduje się na stronie.

Globalworth Foundation została założona w 2018 roku przez Globalworth – lidera rynku biurowego w Rumunii i w Polsce. Fundacja jest organizacją non-profit, niezależną od komercyjnych działań firmy. Misją Fundacji jest rozwój projektów w trzech głównych obszarach: ludzie, miejsca i technologie. Wychodząc z założenia, że przyszłość każdej społeczności należy do młodego pokolenia, Fundacja stawia na troskę o ludzi. Wyraża ją poprzez programy i projekty edukacyjne, poprawiające dostęp do wysokiej jakości usług medycznych, niezależnie od klasy społecznej. Kolejne inicjatywy skupiają się na budowaniu miejsc i rozwoju społeczności miejskich, w których ludzie mogą się spotykać, wchodzić w interakcje i tworzyć rozwiązania dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo Globalworth Foundation wierzy w pozytywny wpływ projektów integrujących technologię, takich jak inkubatory dedykowane młodym ludziom oraz wspiera finansowanie innowacji, które mogą prowadzić do zbliżania ludzi.

Fundacja Poland Business Run wspiera osoby, które w wyniku wypadków, chorób lub wad wrodzonych, zmagają się z niepełnosprawnością ruchową. Fundacja pomaga beneficjentom w finansowaniu zakupu protez, sprzętu medycznego i ortopedycznego, wsparcia psychologicznego i rehabilitacji. Zależy nam także na integracji osób z niepełnosprawnością z ich najbliższym otoczeniem oraz podnoszeniu świadomości i zaangażowania społecznego na rzecz tej grupy. Realizacja tej misji odbywa się za pomocą wdrażania projektów o charakterze społecznym i charytatywnym, które cieszą się uznaniem nie tylko wśród ich uczestników i partnerów, ale także ekspertów z branży, którzy wielokrotnie nagradzali naszą działalność. Największym projektem Fundacji jest sztafeta biznesowa Poland Business Run.