Wrocław, według zapowiedzi Google, stanie się główną lokalizacją dla nowo utworzonego zespołu ds. chmury obliczeniowej. Zatrudnieni we wrocławskim biurze specjaliści i specjalistki będą odpowiedzialni za przeprowadzanie kompleksowych projektów wdrażania technologii chmury obliczeniowej Google w przedsiębiorstwach z całej Europy.

Poza zatrudnieniem nowych osób Google będzie też współpracował z innymi firmami obecnymi już we Wrocławiu, by tworzyć kolejne miejsca pracy oraz korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów.

 

Google Wrocław  dla rozwoju technologii chmurowych

Plany te są naturalną kontynuacją obecności Google we Wrocławiu. Biuro zostało otwarte w 2007 roku i obecnie zatrudnia około 100 pracowników.

Wrocławska inwestycja Google w nowy zespół jest efektem bardzo dynamicznego rozwoju technologii chmurowych. – Pandemia pokazała, jak duże jest znaczenie cyfryzacji dla utrzymania ciągłości prowadzenia biznesu, a analitycy przewidują, że rynek cloud computingu w Polsce będzie rósł aż o 15-20% rocznie (BCG). Firmy, które wdrażają rozwiązania chmurowe są bardziej konkurencyjne, szybciej wprowadzają innowacje i się rozwijają, a także mogą skuteczniej zarządzać swoimi danymi i finansami – podkreślają przedstawiciele firmy. 

Inwestycja we Wrocławiu poprzedza zbliżające się otwarcie pierwszego w Europie Środowo-Wschodniej regionu Google Cloud w Warszawie, czyli ośrodka przetwarzania danych, który umożliwi polskim firmom jeszcze łatwiejsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z technologii chmurowych.