Decydując się w 2019 r. na zakup kompleksu HOL 7.7 (dawniej Helion i Luminar), White Stone Development od początku miał zamiar przenieść tę inwestycję w XXI wiek i zapewnić najemcom oraz lokalnej społeczności funkcjonalne, nowoczesne i estetyczne miejsce do pracy, spotkań, odpoczynku. W trakcie modernizacji, deweloper uzyskał certyfikat BREEAM In-Use, pozyskując przy tym dodatkowe punkty wynikające z przeprowadzonych prac. Była to recertyfikacja dokumentu z 2019 roku. To potwierdzenie, że w tym kompleksie istotna jest nie tylko estetyka i design, ale również poszanowanie środowiska oraz idea zrównoważonego rozwoju. W ostatnich miesiącach spółka kontynuowała działania związane z dopełnieniem planowanych zmian.

Biurowce HOL 7.7 po modernizacji spełniają standardy wymagane dziś od nowoczesnej powierzchni do pracy. I nie chodzi tu tylko o nową recepcję, hole i przestrzeń wspólną. W jednym z budynków HOL 7.7, na wydzielonej powierzchni drugiego piętra, przygotowaliśmy showroom, który najlepiej pokazuje, jakie możliwości aranżacji biura i stworzenia dogodnych warunków do pracy daje nasz kompleks.

Emil Gietka, Kierownik Projektu w White Stone

Biuro w sam raz do pracy

W związku z prowadzonym procesem rekomercjalizacji kompleksu, White Stone zaproponował potencjalnym najemcom gotową, funkcjonalną i estetyczną przestrzeń pokazową, która jest dopracowana tak, aby w razie potrzeby zainteresowana firma mogła się z dnia na dzień do niej wprowadzić. Showroom, poza przestrzeniami do pracy, posiada strefę wejściową z recepcją, a dalej przeszklone pomieszczenia – gabinet, salę konferencyjną i salkę spotkań oraz kuchnię. Open space pozwala na elastyczne kształtowanie przestrzeni – na środku przewidziano dodatkowe miejsce spotkań wydzielane kotarą. Wprowadzone do wnętrza kolory, przeszklenia oraz ciekawe oświetlenie nadają wrażenie przestronności.

Projekt showroomu przygotowała pracownia Concept Space, a meble do tego pokazowego biura dostarczyła firma Las Mobili.

HOL 7.7 gotowy do wiosny

Jednocześnie zakończyły się prace nad przebudową i zazielenieniem patio pomiędzy biurowcami HOL 7.7. Pusty do tej pory plac zapełnił się miejscami do spotkań i odpoczynku otoczonymi elementami zieleni. Elementy małej architektury dodały temu miejscu ciekawego i spójnego z częścią recepcyjną charakteru.

Nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań, rozmów, relaksu na powietrzu. Po miesiącach spędzonych głównie we wnętrzach w otoczeniu technologii, wszyscy tęsknimy za możliwością większej swobody. Mieszkańcy Służewca Przemysłowego, jak i osoby tu pracujące, zyskali właśnie nową, przyjemną przestrzeń. Nadejście wiosny tylko podkreśli atuty nowego patio, z przygotowanymi przez nas zadaszeniami, lożami i siedziskami, zielenią oraz oświetleniem, które w godzinach nocnych nadaje miejscu niepowtarzalny klimat.

Emil Gietka, Kierownik Projektu w White Stone