Wrocław jest drugim co do wielkości rynkiem regionalnym w Polsce, z ponad 906 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Kolejne 286 000 m2 jest w budowie. Dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa, dogodne połączenia z innymi miastami, liczne projekty skoncentrowane na stworzeniu środowiska sprzyjającego rozwojowi biznesu oraz obiekty uniwersyteckie to jedne z przyczyn atrakcyjności Wrocławia. Ogromny potencjał miasta jest uznawany przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners przy podejmowaniu decyzji o budowie biurowca na skrzyżowaniu ulic Nabycińskiej, Legnickiej i Sokolniczej.

Planowany projekt przewiduje nowoczesny kompleks biurowy oferujący 19 818 m2 powierzchni biurowej, 2547 m2 powierzchni handlowej i usługowej oraz podziemny parking z 314 miejscami parkingowymi. Z myślą o rowerzystach w zamkniętej strefie z szatniami i prysznicami znajdzie się 60 stojaków na rowery.

Mariusz Frąckiewicz, Director Poland, Avestus Real Estate, powiedział: "Infinity to nowoczesny kompleks biurowy łączący najwyższą jakość powierzchni biurowych, bardzo dobrą architekturę i doskonałą lokalizację w samym sercu Wrocławia. Nowoczesne kompleksy biurowe przyciągają przede wszystkim firmy świadczące nowoczesne usługi biznesowe - zatrudniają one młodych ludzi dbających o dostęp do szerokiej gamy udogodnień oferowanych przez miasto. Dzięki doskonałej lokalizacji w centrum miasta, Infinity znajduje się w odległości krótkiego spaceru od wrocławskiego rynku. Bliskość Starego Miasta i bezpośredni dostęp do węzła komunikacyjnego przy pl. Jana Pawła II, z licznymi liniami tramwajowymi i autobusowymi, to niektóre z kluczowych aspektów, które wyróżniają nasz projekt spośród innych projektów biurowych. Jesteśmy przekonani, że połączenie tych czynników wraz z naszym doświadczeniem i dbałością o komfort najemców przełoży się na sukces Infinity. "

Kompleks biurowy Infinity będzie posiadał certyfikat BREEAM Excellent. Projekt architektoniczny został przygotowany przez AHR Architects. Projekt zostanie skomercjalizowany przez JLL. Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners posiadający ostateczne pozwolenie na budowę na budowę Infinity. Kompleks ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2020 r. Początkowe prace budowlane rozpoczną się w maju 2018 r. Wrocławski kompleks biurowy to drugi projekt realizowany wspólnie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszym z nich był Krakowski Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 600 mkw., który ostatecznie został oddany do użytku pod koniec 2017 roku.

 

Źródło: AvestusRealEstate.com