Lastadia Office to sześciokondygnacyjny biurowiec zlokalizowany przy ulicy Zbożowej, na terenach szczecińskiej Łasztowni. Dotychczas należał do SGI – ogólnopolskiej firmy inwestycyjnej i dewelopera. W wyniku transakcji nowym właścicielem budynku został Greenstone Asset Management.  BNP Paribas Real Estate wspierała SGI w ciągu całego procesu od  poszukiwania potencjalnych inwestorów, przez ustalanie ceny sprzedaży, analizę ofert, koordynację due diligence, po doradztwo w procesie negocjacji umowy

"Aktualnie miasto oferuje blisko 160 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Na koniec 2018 roku absorpcja netto w Szczecinie wyniosła blisko 10 tys. mkw. i drugi rok z rzędu była prawie czterokrotnie wyższa niż poziom nowej podaży zarejestrowany w tym okresie. Transakcja potwierdza szybki rozwój potencjału rynku biurowego w Szczecinie" - Piotr Goździewicz, Director, Capital Markets, CEE w BNP Paribas Real Estate.

Biurowiec Lastadia Office zlokalizowany jest w poprzemysłowej dzielnicy Szczecina, Łasztowni. W 2017 roku rozstrzygnięty został międzynarodowy konkurs architektoniczny, który wyłonił wizję wprowadzenia tam na nowo miejskich funkcji oraz poprawy połączeń komunikacyjnych ze śródmieściem. Biurowiec charakteryzuje atrakcyjna lokalizacja z dobrym dojazdem zapewnionym dzięki Trasie Zamkowej oraz trasie Mostu Długiego, łączącym je m.in. ze Starym Miastem.

"Dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu, Lastadia Office jest unikatowym projektem w skali Szczecina. Biurowiec położony jest przy nabrzeżu Odry, skąd rozciąga się przepiękny widok na Katedrę Św. Jakuba, Stare Miasto, Zamek Książąt Pomorskich i Wały Chrobrego. Obiekt oferuje na wynajem około 12,500 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, zlokalizowanej na sześciu kondygnacjach, co czyni go atrakcyjnym i niezwykle pożądanym miejscem pracy dla wielu firm i korporacji, potwierdzone przez 100% wynajęcie częsci biurowej obiektu" - Rafał Proczek, Senior Consultant, Capital Markets CEE w BNP Paribas Real Estate.

Ponadto do dyspozycji najemców w budynku znajduje się ponad 200 miejsc parkingowych. Projekt biurowca stworzyła szczecińska pracownia Orłowski, Szymański – Architekci.

 

Źródło: BNP Paribas Real Estate