Powierzchnię biurową Microsoftu w Wiedniu uzupełnił INNOCAD architektur. Projekt połączył w sobie wiele kolorowych, świeżych i przyciągających wzrok elementów projektu, aby stworzyć coś, co można nazwać najbardziej kreatywną przestrzenią biurową Microsoftu. W tej przestrzeni znajduje się wiele tematycznych sal konferencyjnych i konferencyjnych, na przykład w stylu domku myśliwskiego albo oceanu. Innym popularnym elementem jest ściana roślin w recepcji - która posiada również doskonałą grafikę rentgenowską komputera.

W całej przestrzeni architektura odgrywa kluczową rolę, ułatwiając „nową pracę” w zakresie funkcjonalności, infrastruktury i koncepcji projektowej. Zespół tworzy idealne środowisko pracy, tworząc wyjątkową harmonię między ludźmi, przestrzenią i technologią.

Łączenie wszystkich trzech pięter jest głównym elementem centrali firmy Microsoft, która obejmuje: centrum komunikacyjne sprzyjające interakcji poprzez interfejsowanie, okrągłe meble, kawiarnie, rozmaite salony, puntky kawowe, bibliotekę i mniej publiczne pokoje odosobnienia, które zachęcają do wielu działań od spontanicznych spotkań po powernapping. Desk-sharing, Praca Zdalna, Wysoka Mobilność - każdy z nich zapewnia zoptymalizowane środowisko pracy, które gwarantuje maksymalną wydajność.

Dostępne są 23 sale konferencyjne o różnych konfiguracjach, które można zarezerwować po prostu przez Microsoft Outlook. Istnieją również dodatkowa przestrzeń przeznaczone do szybkich spotkań lub połączeń konferencyjnych. 330 pracowników dzieli 220 miejsc pracy w systemie open office i oraz 65 stałych biurek. Wyniki zoptymalizowały całkowitą powierzchnię o 10% przy jednoczesnym rozszerzeniu powierzchni wspólnych, a jednocześnie zmniejszyły koszty eksploatacji biura. Można osiągnąć średnio większą o 10% satysfakcję pracowników, 12% wzrost produktywności i wydajności, mniejszą wymaganą powierzchnię, ulepszoną emisję dwutlenku węgla oraz wiele innych podobnych korzyści.

 

Nazwa projektu: HQ MICROSOFT AUSTRIA

Funkcja: Office, Best of

Lokalizacja: Wiedeń, AUSTRIA

Powierzchnia: 4,500 m²

Liczba pięter: 3

Rozpoczęcie budowy: 07/2011

Ukończenie: 10/2011

Koszt budowy: 2,8 mln EUR netto

Grupa projektowa: Oliver Kupfner, Dominik Gladik, Jörg Kindermann, Martin Lesjak

Fotograf: Paul Ott, Christian Dusek