Michał Suffczyński jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz University of Detroit Mercy, a także stypendystą Fundacji Residenza Universitaria Internazionale w Rzymie oraz Rządu Republiki Włoch (Perugia, Siena). W latach 2000-2008 pracował jako asystent w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby WAPW, gdzie obecnie pełni funkcję adiunkta. W 2008 roku uzyskał stopień naukowy doktora, a jego praca została wyróżniona nagrodą Ministra Infrastruktury. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, autorem i wykonawcą rysunków i ilustracji architektonicznych, m.in. dla Andrew Winch Design i National Geographic. W 2011 roku, we Włoszech, został laureatem I nagrody Międzynarodowego Festiwalu Akwareli w Bellagio.

Monopolis – w duchu miasta

Monopol Wódczany, trzeci co do wielkości zespół fabryczny, po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego, został zbudowany w 1902r. i przez wiele lat stanowił ważny element rozwoju Łodzi. Dzięki poczynionym inwestycjom łódzki zakład był najnowocześniejszym w polskiej branży spirytusowej. Największy rozkwit i sukcesy nastąpiły pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku. Monopol od zawsze odgrywał wielką rolę w życiu miasta. Był nie tylko miejscem pracy, ale również centrum wydarzeń społecznych i kulturalnych. W maju 2017r. firma Virako przedstawiła plany rewitalizacji dawnych zakładów Monopolu Wódczanego i utworzenia wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis, z rozwiniętą ofertą gastronomiczna, kulturalną i usługową.

Centralną częścią Monopolis jest zespół zabytkowych gmachów dawnego Monopolu Wódczanego  z początku XX. wieku, w których przez 115 lat produkowano i rozlewano wódkę. Piętra głównego budynku dawnej rozlewni zamienią się w wygodne biura, a na parterze powstaną restauracje, winiarnie, kawiarnie i rozmaite przestrzenie usługowe.

W dawnym laboratorium wódek smakowych powstanie bistro, a w magazynie spirytusu - teatr, Będzie też przestrzeń dla najmłodszych. W kompleksie otwarty zostanie m.in. klub dla dzieci i galeria artystyczna. Ważną częścią Monopolis stanie się muzeum poświęcone historii dawnego Polmosu i technologii wytwarzania wódki.

Swoim najemcom Monopolis zaoferuje w sumie 23 400 mkw. nowoczesnych biur w trzech budynkach i ponad 5 000 mkw. przestrzeni usługowej.

Firma JLL pełni funkcję wyłącznego agenta ds. komercjalizacji kompleksu Monopolis.

 

Źródło: JLL