Poland On Air to trzecia wystawa prac Macieja Margasa i Aleksandry Łogusz w Warsaw Trade Tower (WTT). Tym razem artyści, wykonali zdjęcia lotnicze 12 polskich miast by uczcić 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, a także promować Polskę na świecie. W ciągu 15 miesięcy fotografowie odbyli ponad 20 lotów fotografując m.in. Warszawę, Łódź, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Rzeszów, Białystok, Lublin, Bydgoszcz, Szczecin, Katowice, Bielsko-Białą, czy Toruń. Efekty pracy publikowali na profilach społecznościowych, a teraz zaprezentują je w dużym rozmiarze w Panorama Room na 35. piętrze WTT. Ekspozycję 25 prac będzie można podziwiać między 2. a 18. grudnia br., codziennie w godz. 13:00-21:00.

Najpierw Warszawa, potem cała Polska. Ostatnia ekspozycja prac Macieja Margasa i Aleksandry Łogusz w najwyższym warszawskim niebotyku odbyła się w kwietniu 2017 r. Pokazali oni wówczas zdjęcia stolicy wykonane z wysokości nawet 3500 metrów, które zrobili w ramach projektu Warsaw On Air. Wystawa odniosła spektakularny sukces, a album o tej samej nazwie znalazł odbiorców nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, m.in. w Dubaju, Sydney, czy Nowym Jorku. Trafił on także w ręce brytyjskiej pary książęcej– księżnej Kate i księcia Williama. Zdjęcia lotnicze stolicy stały się dla wielu pretekstem do poznania historii miasta. Obraz Warszawy, nowoczesnej i rozwiniętej aglomeracji pozwolił też zwrócić uwagę obcokrajowców, stając się jedną z wizytówek Polski.

Wybór Warsaw Trade Tower na prezentację zdjęć lotniczych polskich miast i organizację wystawy był naturalny dla artystów.

- Warsaw Trade Tower jest szczególne dla mnie pod wieloma względami. To tu odbyła się moja pierwsza wystawa, która przyciągnęła tłumy odwiedzających. Tu powstał pomysł na własne wydawnictwo i sklep. Także w WTT po raz pierwszy pokazaliśmy debiutancki album Warsaw on air, a teraz ponownie zagościmy w tych pięknych wnętrzach i zaprezentujemy drugi album - Poland on air - mówi Maciej Margas.

0 Kiedy zastanawialiśmy się gdzie powinniśmy przeprowadzić premierę albumu z widokami z całej Polski, nie mogliśmy wymyślić lepszego miejsca. Mam nadzieję, że widoki zza okien 35. Piętra Panorama Room staną się częścią wystawy  i staną się integralną częścią naszej emocjonującej opowieści o współczesnej, nowoczesnej Polsce - dodaje Aleksandra Łogusz.

Zadowolenia z realizacji wystawy nie ukrywa właściciel obiektu - Fundusz Akron Investment Central Eastern Europe II oraz jego asset manager – firma Heitman.

- Zgodnie z założeniami koncepcji employee-wellbeing zapewniamy najemcom nie tylko komfortowe warunki pracy, ale też liczne możliwości korzystania z przestrzeni budynku w czasie wolnym. Dlatego zapraszamy ich do udziału w wydarzeniach kulturalnych odbywających się w WTT – koncertach fortepianowych, wystawach malarskich oraz fotograficznych, takich jak zbliżające się Poland on Air. Pokaz zdjęć lotniczych to także wspaniała okazja dla mieszkańców Warszawy do obserwacji miasta z najwyżej położonego punktu widokowego stolicy - komentuje Izabela Kapil, Vice President Portfolio Management-Europe w Heitman.

 

Źródło: PropertyNews.pl