Poznań to piąte pod względem liczby mieszkańców (ok. 538 tys.) miasto w Polsce oraz ważny ośrodek akademicki z 23 uczelniami wyższymi, których absolwenci stanowią silne zaplecze kadrowe dla firm z różnych branż, które coraz liczniej decydują się na przenoszenie tutaj swojej działalności.

Zapotrzebowanie na atrakcyjne powierzchnie biurowe w Poznaniu błyskawicznie rośnie. Tylko w ciągu minionego roku najemcy podpisali umowy na 70,4 tys. mkw., przy nowej podaży wynoszącej zaledwie 21,2 tys. mkw. Tym samym o nową powierzchnię nie jest łatwo, a odsetek pustostanów spadł do historycznie najniższego poziomu i wyniósł 7,3 proc.

- Alternatywą dla nowopowstających biur, na których realizację najemcy są zmuszeni czekać często wiele miesięcy są już istniejące, zmodernizowane i profesjonalnie zarządzane biurowce. Takim przykładem jest obiekt Winogrady Business Center, który cieszy się dużą popularnością zarówno wśród instytucji finansowych, jak i firm z branży IT – mówi Szymon Witkowski, Leasing Manager Octava Property Trust.

Winogrady Business Center to dwunastokondygnacyjny obiekt o powierzchni 7 000 mkw. położony przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Poznania, dogodnie skomunikowany zarówno z centrum miasta (dzięki szybkiemu tramwajowi PST), lotniskiem, jak i autostradą A2 Warszawa – Berlin. Atutem obiektu są bez wątpienia m.in. duża liczba miejsc parkingowych (podziemnych i naziemnych), stojaki dla rowerów, kontrola dostępu do budynku, trzy windy, klimatyzacja czy system BMS.

 

 

Źródło: Octava Property Trust