To drugi projekt biurowy przejęty przez REINO, po tym jak w ubiegłym roku firma kupiła jeden z biurowców kompleksu Kapelanka 42 w Krakowie.

 

 – Nasz pierwszy poznański projekt przechodzi w ręce zaufanego i ważnego dla nas partnera, z którym realizujemy już drugą transakcję. To pokazuje jak bardzo wzrasta znaczenie polskich funduszy na rynku inwestycyjnym. Cieszymy się również z faktu, że zainteresowanie inwestorów rozszerza się coraz bardziej na największe miasta regionalne, w których tak jak w Poznaniu, budujemy i planujemy kolejne projekty biurowe - komentuje Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

- Z uwagi na lokalizację, podstawowe parametry i renomę dewelopera, poznański biurowiec Skanska doskonale nadawał się na pierwszy cel inwestycyjny naszych nowych wehikułów, co potwierdza także udział funduszu Bluehouse, bez którego realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Bardzo cieszymy się, że udało się sfinalizować tę transakcję - jak mówi Radosław Świątkowski, prezes zarządu REINO Partners.

 

Malta House to 14,7 tys. mkw. powierzchni biurowej, w pełni wynajętej na dzień dzisiejszy. Obiekt znajduje się nad brzegiem Jeziora Maltańskiego, dzięki czemu oferuje swym najemcom biura z widokiem na jezioro, zielony taras widokowy na dachu oraz ogród w patio. Malta House jest pierwszym w Poznaniu budynkiem biurowym certyfikowanym w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie.