Green Office to kompleks trzech budynków biurowych oferujących łącznie 22 300 m kw. powierzchni najmu. Zlokalizowany przy ulicy Czerwone Maki w Krakowie obiekt jest wynajęty m.in. przez firmy Motorola Solutions i UBS Business Solutions. Z kolei budynek Avatar, znajdujący się przy ul. Armii Krajowej w Krakowie, zapewnia 11 200 m kw. powierzchni biurowej, w całości wynajętej przez bank BNP Paribas.

„Sprzedaż naszych krakowskich aktywów, przy aktualnej sytuacji na rynku i skutecznych działaniach w obszarze zarządzania aktywami, była przez nas planowana i jest zgodna z naszą długoterminową strategią. Wprowadziliśmy usprawnienia w budynkach i przedłużyliśmy umowy z najemcami, w tym ostatnio z firmą Motorola Solutions. Wierzę, że Avatar i Green Office to znakomite produkty inwestycyjne dla nastawionego na wypłatę dywidendy funduszu CEREIT” – powiedziała Anna Szelc, reprezentująca fundusz Azora Europa w Polsce.

 

„Nabyte aktywa uzupełnią portfel CEREIT. Są w pełni wynajęte i gwarantują stabilny dochód. Dodatkowo, dzięki lokalizacji w Krakowie, jednym z największych miast w Polsce dysponującym jedną z najlepszych infrastruktur w kraju, mogą skorzystać na dynamicznie rozwijającym się rynku biurowym i dobrej kondycji gospodarki. Rynek nieruchomości biurowych w Polsce oferuje atrakcyjne stopy zwrotu w porównaniu do wielu rynków europejskich, a brak równowagi pomiędzy popytem a podażą powoduje presję na wzrost czynszów za wysokiej jakości powierzchnię biurową” – powiedział Karol Pilniewicz, dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią w Cromwell.

To już kolejna transakcja inwestycyjna z udziałem funduszu Azora Europa, w której doradzała firma Savills. Wcześniej, w 2018 roku doradca reprezentował Catalyst Capital w zakupie Harmony Office Center od funduszu, a w czerwcu 2019 r. Savills wspierał M7 Real Estate w transakcji nabycia budynków biurowych Cristal Park i Mokotów Plaza.

“Oba aktywa są w pełni wynajęte i stanowią znakomity przykład atrakcyjności inwestycyjnej regionalnego rynku biurowego. Cieszymy się i jesteśmy bardzo dumni, że po dwóch zakończonych sukcesem transakcjach przeprowadzonych przez fundusz Azora Europa, w których mieliśmy przyjemność reprezentować stronę kupującą, otrzymaliśmy możliwość doradzania funduszowi w procesie sprzedaży” – powiedział Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills w Polsce.

 

Źródło: Savills