TEAL OFFICE to naszpikowany technologiami, sześciokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy klasy A. Inwestor zadbał o to, aby nowy obiekt płynnie wkomponować w otoczenie dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Ramischa, znanej dziś jako OFF Piotrkowska Center. Fasada wykończona grafitowymi blokami ceglanymi od strony pasażu OFFa nawiązuje do industrialnego charakteru miejsca, przeszklona elewacja wychodząca na ulicę Roosevelta utrzymuje zaś rytm elewacji pobliskich kamienic. Finalny wygląd budynku docenili mieszkańcy miasta. W tegorocznym plebiscycie Perły Łodzi TEAL OFFICE otrzymał nominację do nagrody „Perła Współczesna”.


Kończą się wolne powierzchnie

Eksperci OPG Property Professionals, oprócz zarządzania procesem inwestycyjno-budowlanym, odpowiadają również za komercjalizację obiektu. Monika Hryniewicz, Head of Leasing podkreśla, że jeżeli jakaś firma wciąż rozważa dołączenie do grona najemców TEAL OFFICE, nie powinna zbyt długo zwlekać z decyzją. Budynek o łącznej powierzchni najmu 3.034 mkw. jest już zajęty w dwóch trzecich. Po oddaniu do użytku, wolna przestrzeń będzie się kurczyć jeszcze szybciej.

Mamy jeszcze dostępne powierzchnie biurowe na pierwszym i ostatnim, piątym piętrze, a także lokal usługowy o wielkości 169 mkw., którego wysokość pozwala na aranżację dodatkowej przestrzeni, na przykład w postaci antresoliAtutem najwyższej kondygnacji jest zaś przestronny taras wychodzący na ulicę Roosevelta oraz doskonały widok na podwórko OFFa i panoramę ulicy Piotrkowskiej z każdej części biura, dlatego prowadzimy rozmowy z firmami zainteresowanymi wynajmem całego piętra o powierzchni 400 mkw.


Technologie ze smakiem

A kto dołączył do kreatywnego ekosystemu OFF Piotrkowska Center? Biura pierwszych najemców, BinarApps i Grafton Recruitment Poland, zostały już wykończone zgodnie z ustalonymi specyfikacjami materiałowo-funkcjonalnymi (tzw. fit-out i space plan). Nowi lokatorzy powinni wprowadzić się wraz z meblami jeszcze w tym tygodniu. Choć profil budynku w głównej mierze odpowiada potrzebom branży technologicznej i nowoczesnych usług dla biznesu, nie mogło zabraknąć miejsca na pyszne jedzenie. Na parterze budynku otworzy się nowa restauracja: Len i Bawełna. Michał Styś, dyrektor OPG Property Professionals, nie kryje zadowolenia z poszerzenia oferty gastronomicznej OFFa.

Jestem przekonany, że zespół kucharzy, wzorem pracowników dawnej Fabryki Ramischa, utka unikatowe menu i stworzy zaskakujące dania, które swoją jakością dorównają wyrobom bawełnianym produkowanym w okolicznych przędzalniach. Koncepcja OFF Piotrkowska Center od początku zakładała otwarcie na rzeczy nowe, niestandardowe, choć zawsze w poszanowaniu dla tego, co znajdowało się tu wcześniej. Cieszę się, że wraz z nowymi partnerami możemy uczcić pamięć rodziny Ramischów ze smakiem.


Szanując przeszłość, wybiegając w przyszłość

Pozostając w zgodzie z historycznym sąsiedztwem, TEAL OFFICE śmiało wybiega w przyszłość. Firmom technologicznym pracę szczególnie ułatwi szybki światłowód oraz podniesione podłogi techniczne, które umożliwiają szybką modyfikację aranżacji powierzchni, w zależności od potrzeb formujących się zespołów. O spokój użytkowników, oprócz całodobowej ochrony fizycznej, dbają już zaawansowane systemy monitoringu i kontroli bezpieczeństwa. Michał Smulski, Project Manager inwestycji podkreśla, że TEAL OFFICE to jedna z najbardziej zrównoważonych inwestycji biurowych w Łodzi.

Nowi najemcy już dziś mogą korzystać z wielu ekologicznych rozwiązań, takich jak system monitorowania własnego zużycia energii, automatyczne sterowanie instalacjami klimatyzacyjno-wentylacyjnymi, energooszczędne windy czy wielkoformatowe przeszklenia, które zapewniają optymalne doświetlenie pomieszczeń oraz zapobiegają ucieczce ciepła na zewnątrz. Latem o komfort najemców zadba znajdująca się w standardzie klimatyzacja z funkcją free cooling i nawilżaniem powietrza, a także uchylne okna.

W wielokryterialnej klasyfikacji ekologiczności BREEAM obiekt już na etapie projektu uzyskał ocenę „very good – bardzo dobry”. Na wynik, oprócz zastosowanych technologii, wpłynęło najbliższe otoczenie budynku. W świetle pasażu OFFa trwa aktualnie budowa krytego parkingu dla rowerów. Cykliści mogą także korzystać z szatni i pryszniców. Na wiosnę, zarówno wiata rowerowa, jak i przestrzeń dachu budynku, okryją się zaś zielenią.

 

Źródło: OPG Property Professionals