Ostatnia dekada to okres dynamicznego rozwoju Łodzi. Miasto, które przez lata było synonimem rozwoju przemysłowego i sukcesu materialnego bardzo mocno odczuło przemiany ustrojowe końca XX w. Teraz na nowo określa swoją tożsamość i z atutami, które posiada stara się walczyć o inwestorów z największymi ośrodkami nie tylko w Polsce, ale i Europie. 

 

Jak to wpłynie na rozwój miasta, którego liczba mieszkańców w ciągu ostatnich 30 lat zmniejszała się o ponad 150 tys.? Czy Łódź znowu stanie się ziemią obiecaną? Gdzie władze widzą przestrzeń do inwestycji? Jakimi argumentami chcą zachęcić talenty do osiedlania się i co mają do zaoferowania obecnym mieszkańcom? Jak pandemia wpłynęła na realizację miejskich inwestycji?  Na rozwój jakich branż stawia łódzki samorząd? Gdzie będzie można stawiać wieżowce? Na co mogą liczyć inwestorzy w mieście? 

To tylko część pytań, które zostaną zadane Hannie Zdanowskiej, prezydent Łodzi, która będzie gościem trzeciego spotkania z cyklu „W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” organizowanego przez ULI Poland. 

Program spotkania z Hanną Zdanowską, Prezydentem Łodzi:

- Prezentacja Prezydent Miasta
- Wywiad z Panią Prezydent
- Panel pytań od uczestników spotkania

 

 ZAPRASZAMY 22 Kwietnia 2021 o godz. 9:30.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY

Link do spotkania on-line (będzie aktywny w momencie rozpoczęcia relacji):
https://uli.zoom.us/j/98824512248?pwd=bEU2R1puMVRIaGZBaXlodHdScWRSUT09 


W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” to cykl wirtualnych spotkań z prezydentami największych polskich miast, które mają służyć przedstawieniu strategii i polityki przestrzennej oraz wizji ich rozwoju, a także umożliwieniu otwartego dialogu między włodarzami miast i przedstawicielami branży nieruchomościowej. Podczas spotkań poruszane są takie kwestie jak plany władz miast dotyczące bezpieczeństwa, zrównoważonego środowiska, integracji społecznej, ale też konkurencji i inwestycji.

Urban Land Institute to międzynarodowa organizacja non-profit oraz instytut badawczy, którego misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. Instytut został założony w 1936 roku, a obecnie zrzesza ponad 45 tysięcy członków na całym świecie.

Urban Land Institute Poland działa w Polsce od 2014 r. realizując inicjatywy umożliwiające wymianę doświadczeń i opinii na temat wyzwań, przed jakimi stoją deweloperzy, inwestorzy, architekci, urbaniści oraz władze samorządowe.

 

Kontakt dla mediów:

Patrycja Rabińska, [email protected], 504 006 016

Daniel Gąsiorowski, [email protected], 697 766 668