Diamante Plaza to nowoczesny biurowiec klasy A usytuowany przy ulicy Jana Dekerta 24 w Krakowie, w atrakcyjnej komunikacyjnie i rozwijającej się dzielnicy tego miasta – Zabłocie. Z uwagi na swoją dogodną lokalizację (szybki dojazd do centrum i innych części miasta  środkami transportu publicznego oraz samochodami  jak również  wysoki standard powierzchni stał się ciekawym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i podmiotów administracji samorządowej.

Urząd Miasta skonsoliduje działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Zalety tego miejsca, a szczególnie jego dostępność, docenił Urząd Miasta Krakowa, przenosząc do obiektu Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, który będzie świadczył usługi dla mieszkanców związane z obsługą osób z niepełnosprawnościami. Na powierzchni liczącej 637 mkw. dostępne będą m.in. sala do obsługi mieszkańców oraz gabinety lekarskie.

Planowana siedziba przy ul. Dekerta 24, ze względu na usytuowanie i lokalizację budynku będzie bez wątpienia miejscem przyjaznym osobom z różnymi niepełnosprawnościami, w tym też organizacjom pozarządowym działającym na rzecz osób niepełnosprawnych. Najmowana powierzchnia dodatkowo została zaplanowana tak, aby w jednym miejscu osoby korzystające z usług między innymi Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności mogły załatwić kompleksowo całość swoich spraw – od złożenia wniosku, poprzez posiedzenie składów orzekających o niepełnosprawności, po otrzymanie orzeczenia, legitymacji osoby niepełnosprawnej, czy też karty parkingowej, a także karty N. Będzie to możliwe dzięki temu, że w jednej lokalizacji będą znajdować się wszystkie gabinety orzeczników - obecnie składy orzekające pracują w dwóch przychodniach: przy ul. Kutrzeby i przy al. Pokoju. Wnioski o wydanie orzeczenia, legitymacji, karty parkingowej składane a następnie wydawane są przy ul. Stachowicza 18.

Planowana lokalizacja i funkcjonalna aranżacja wnętrza Centrum w znaczący sposób poprawi komfort niepełnosprawnego klienta. Przestronny i wygodny punkt bezpośredniej obsługi klienta (duża poczekalnia, krzesła, klimatyzacja, 6 stanowisk obsługi klienta) bezspornie wpłyną na komfort osób niepełnosprawnych i skrócą czas oczekiwania na złożenie stosownych wniosków. Także umiejscowienie wszystkich gabinetów orzeczników w jednym miejscu usprawni pracę Zespołu i przyspieszy załatwianie spraw.

Najemców do Diamante Plaza wprowadza BNP Paribas Real Estate Poland

Realizacja transakcji najmu powierzchni biurowej odbyła się przy wsparciu ekspertów z Działu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland.

Najemca od dłuższego czasu poszukiwał dogodnej lokalizacji dla  tego Wydziału UMK, która oprócz dobrego skomunikowania spełniałaby wysokie standardy obsługi osób niepełnosprawnych. Diamante Plaza doskonale odpowiada na te potrzeby

Tomasz Skrzypek, Starszy Konsultant, Dział Powierzchni Biurowych, BNP Paribas Real Estate Poland

Urząd Miasta Krakowa to nie jedyny nowy najemca w Diamante Plaza. Do grona podmiotów korzystających z powierzchni komercyjnej w tym biurowcu dołączył również sklep sieci Żabka. Swoje usługi świadczyć będzie na parterze, na powierzchni 135 mkw.

Cieszymy się z kolejnych pozyskanych najemców. To wyróżnienie dla naszego budynku, żę Urząd Miasta Krakowa zdecydował się na prowadzenie działalności właśnie tutaj. Wierzymy, że wysoki standard powierzchni i doskonale skomunikowana lokalizacja będą dobrze służyć mieszkańcom Krakowa

Joanna Woźniak–Janusz, Facility and Lease Manager w Aldesa Polska Diamante Plaza sp. z o.o.


Źródło: BNP Paribas Real Estate