SoftwarePlant to warszawski startup, który tworzy oprogramowanie BigPicture, służące do zarządzania projektami. Z rozwiązania korzystają firmy działające m.in. w sektorze produkcji oprogramowania, publicznym, przemyśle energetycznym czy motoryzacyjnym, a także agencje prasowe. Od momentu powstania w 2015 roku, SoftwarePlant zbudował 55-osobowy zespół i dostarczył oprogramowanie dla ponad 15 tys. klientów. Z BigPicture korzysta ponad 3 mln użytkowników.

Po pierwsze praca programisty to praca kreatywna - zieleń, liny to punkty "umocowania", gdy "myśli zrywają się do lotu". Po drugie - wydzielenie wielu stref do spotkań - deweloperzy pracują w 'zwinnych' zespołach. Po trzecie - ciekawa aranżacja pomaga nam zatrzymać największe talenty – wyjaśnia aranżację nowego biura Tomasz Kucharski, CEO SoftwarePlant.

Do produkcji oprogramowania potrzeba miejsca spokojnego, z dobrą komunikacją i doskonałą wentylacją/klimatyzacją. Przekonująca była też współpraca z osobami z ramienia Astrum, powiązanymi z branżą IT, które na każdym kroku potwierdzały swój profesjonalizm – Tomasz Kucharski, wyjaśnia decyzję o wyborze Astrum Business Park.

Astrum Business Park oferuje ponad 20 000 m kw. powierzchni biurowo-usługowej oraz liczne udogodnienia dla pracowników, m.in. kantynę, zakład fryzjerski czy myjnię samochodową. Kompleks zlokalizowany jest na terenie dzielnicy Warszawa-Włochy tuż przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską, w pobliżu kolejki WKD, Dworca Zachodniego oraz węzła komunikacyjnego łączącego obwodnice Warszawy. Od kwietnia 2017 r. budynek posiada międzynarodowy certyfikat BREEAM FINAL na poziomie „bardzo dobry”. Obiekt został nagrodzony tytułem „Budowa Roku 2015” PZITB oraz wyróżniony w konkursie PASCAL 2018 – za rozwiązania z branży wentylacji i klimatyzacji.

 

Źródło: Cushman and Wakefield