Do nowego biura w Warsaw Spire pracownicy Ghelamco przeprowadzą się z Mokotów Nova. Nowy adres dewelopera od sierpnia 2016 roku to plac Europejski 1. Poza najwyższej jakości powierzchnią biurową certyfikowaną BREEAM na poziomie Excellent i starannie wykończonymi powierzchniami biurowymi, pracownicy dewelopera będą mieć do dyspozycji plac Europejski ze wszystkimi jego udogodnieniami.

Nowe biuro Ghelamco znajdzie się 140 metrów nad Warszawą, czyli o 26 metrów wyżej niż taras widokowy w PKiN. Widok z tej perspektywy jest niesamowity. Spoglądając przez przeszkloną elewację można dostrzec wszystkie najbardziej charakterystyczne dla Warszawy miejsca. Pracownicy będą mieć do dyspozycji całe piętro w budynku wieżowym.

 

Warsaw Spire to największy, powstający obecnie obiekt biurowy w Polsce. Kompleks trzech budynków dostarczy na stołeczny rynek łącznie 109 000 m2 powierzchni biurowej. Po umocowaniu iglicy budynek wieżowy osiągnie 220 m wysokości.

 

Kompleks powstaje tuż przy Rondzie Daszyńskiego, w aktualnie najdynamiczniej zmieniającym się obszarze Warszawy. Użytkownicy biur mogą korzystać z bogatej infrastruktury komunikacyjnej – tuż przy Warsaw Spire znajduje się stacja II linii metra oraz cały szereg połączeń autobusowych i tramwajowych. W odległości zaledwie kilku kilometrów znajdują się główne punkty komunikacyjne stolicy – podróż spacerem na Dworzec Centralny z Warsaw Spire zajmuje niecałe 20 minut, a przejazd autem na Dworzec Zachodni mniej niż 10 min. Na Lotnisko Chopina dotrzemy w około 15 min.

 

Zakończenie budowy oraz otwarcie placu Europejskiego planowane jest w maju 2016 roku. Na kilka miesięcy przez ukończeniem budowy Warsaw Spire jest wynajęty na poziomie ponad 70%. Do najemców Warsaw Spire należą: Frontex, Samsung, JLL, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, BNP Paribas Securities Services, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, Adecco Poland, Daftcode, Ghelamco Poland.