Mogilska Office to nowoczesny obiekt biurowy klasy A z częścią handlowo-usługową na poziomie parteru. Budowa obiektu rozpoczęła się w III kw. 2017 r., a prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. 9-kondygnacyjny budynek obejmie 12 000 m² powierzchni całkowitej, a na 2 poziomach podziemnego parkingu znajdzie się miejsce dla 210 aut, a także miejsca postojowe, szatnie i prysznice dla rowerzystów.


W projekcie zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań budowlanych, które zagwarantują wysoki standard budynku. Duże przeszklenia zapewnią znakomite doświetlenie biur, a wydajny system klimatyzacji zadba o właściwą temperaturę i wilgotność powietrza. Dodatkowym atutem biurowca Mogilska Office są zielone balkony i tarasy dostępne z poziomu biur. Projekt spełnia wysokie standardy ekologiczne i uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie "bardzo dobry". Firma Warimpex działa na krakowskim rynku nieruchomości komercyjnych już od dłuższego czasu i planuje realizować tam kolejne inwestycje deweloperskie. W 2007 r. spółka oddała do użytkowania hotel andel’s Kraków (aktualnie Vienna House Andel's Cracow). Oprócz budynku Mogilska Office firma przygotowuje też budowę biurowca Chopin Office, położonego obok hotelu Chopin, który zaoferuje ok. 21 000 m² powierzchni do wynajęcia. Firma Warimpex planuje też kolejne inwestycje w Krakowie.


W Polsce w październiku tego roku Warimpex oficjalnie otworzył biurowiec Ogrodowa Office w Łodzi, a w 2019 deweloper planuje rozpoczęcie budowy kompleksu wielofunkcyjnych nieruchomości komercyjnych w Białymstoku. Oprócz tego, firma posiada lub zarządza nieruchomościami hotelowymi, m. in. hotelem InterContinental w centrum Warszawy. „Kraków to nie tylko wspaniała tradycja, kultura i historyczna zabudowa. Stolica Małopolski to także prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy, który przyciąga inwestorów. Według rankingu firmy Tholons Kraków jest najlepszym w Europie miastem dla rozwoju nowoczesnych usług dla biznesu, a miasto przyciąga też firmy z branż technologicznej czy finansowej, a także innowacyjne startupy. Wszystkie one potrzebują nowoczesnej przestrzeni biurowej. Odpowiadamy na ich potrzeby, wspierając rozwój gospodarczy miasta, za pomocą
wysokiej klasy inwestycji deweloperskich, takich jak Mogilska Office czy Chopin Office” – mówi Franz
Jurkowitsch, prezes Warimpex.