Kamień milowy został osiągnięty na drodze do ukończenia budynku H, 8. elementu Bonarka for Business (B4B), jednego z najpopularniejszych kompleksów biurowych w Krakowie. Budynek osiągnął najwyższy punkt w dniu 16 października, zgodnie z harmonogramem budowy. TriGranit przygotowuje kolejne etapy rozwoju, Budynek I i J z 10 000 mkw z powierzchnią najmu brutto (GLA) każdy.

Prace konstrukcyjne, które rozpoczęły się na początku 2018 r., dobiegają końca: powłoka zewnętrzna biurowca GLA o powierzchni 10.000 m2 jest gotowa. Równolegle z instalacją fasady rozpoczęto ją w 2018 roku, a do tej pory zainstalowano aluminiowe słupki na fasadzie zachodniej i północnej. Prace wykończeniowe prawdopodobnie zakończą się pod koniec lutego 2019 r., a budynek biurowy klasy A zostanie przekazany w drugim kwartale 2019 r. W przeciwieństwie do innych elementów Bonarka for Business budynek H zostanie bezpośrednio połączony z budynkiem I przez specjalne kładki. Opracowanie otrzymało certyfikat BREEAM® na poziomie "bardzo dobry" na obecnym etapie projektu i uzyska ostateczną certyfikację po zakończeniu budowy oraz aranżacji wnętrz dla poszczególnych najemców.

"Ukończenie nowego projektu to krok w stronę naszego celu, jakim jest powiększenie zasobów biurowych Krakowa w standardzie jakościowym klasy A. Aktywność najemców w 2018 r. pozostawała bardzo silna w Polsce po solidnym początku 2018 r., co spowodowało, że do końca drugiego kwartału 2018 r. wskaźnik pustostanów w Krakowie wynosił 9%. Dlatego mocno wierzymy w dalszy rozwój Krakowa i kontynuację budowy kompleksu B4B z kolejnymi dwoma budynkami "- powiedziała Beata Kokeli, Dyrektor Działu Zarządzania Aktywami i Country Manager Polska, TriGranit.

Zakończono fazy zamknięcia kompleksu B4B - budynki I i J o łącznej powierzchni 10 000 mkw. - z planowanym rozpoczęciem budowy w 2019 r. I 2020 r., rozszerzając flagowy projekt spółki na budynek GLA o powierzchni 95 000 metrów kwadratowych. Kolejnym projektem biurowym, który zostanie uruchomiony w przyszłym roku w regionie CE, jest projekt biurowy Silesia for Business, kompleks biurowy, który powstanie w dwóch etapach w Katowicach, z łącznie 40 000 mkw. GLA. W międzyczasie od maja 2018 r. w Budapeszcie na Węgrzech buduje się również Millennium Gardens, o powierzchni 37 000 m2, o unikalnej architekturze. W tych projektach rurociąg biurowy TriGranit przekracza łącznie 107 000 mkw. powierzchni najmu brutto w trzech miastach Europy Środkowo-Wschodniej.

Program relacji najemców

Od lata 2017 r. Program Bonarka for Business Tenant Relationship kontynuuje rosnący sukces. Najemcy kompleksu mogą cieszyć się pysznym jedzeniem serwowanym przez lokalne food trucki prawie codziennie. Ponadto w październiku zorganizowano B4B Food Truck Days, poświęcone nie tylko pracownikom B4B, ale także obywatelom. Wrześniowe wydarzenia w kompleksie składały się z Międzynarodowego Dnia Programisty oraz Dnia B4B. Do tej pory Program Najemców wraz z działaniami społecznościowymi B4B zaowocował 1200 obserwatorami na stronie B4B na Facebooku.

Źródło: trigranit.pl