FERN OFFICE to kolejny element układanki w miastotwórczej rewitalizacji byłych zakładów włókienniczych Franciszka Ramischa. Lifestyle’owy charakter budynku podkreśli bujna zieleń na dachu i elewacji, a także unikalna w skali Łodzi mieszanka funkcji handlowo-usługowych, biurowych i rekreacyjnych. Pięciopiętrowy obiekt uzupełni pierzeję ulicy Piotrkowskiej, oferując ponad 8 tys. mkw. całkowicie nowej powierzchni użytkowej przy głównym deptaku miasta.


„Jak w Nowym Jorku albo Berlinie”

Inwestycja wyniesie przestrzeń na kompletnie nowy poziom, dosłownie i w przenośni. Na dachu budynku FERN OFFICE powstanie bowiem pierwszy publiczny rooftop na ulicy Piotrkowskiej. Ogólnodostępna przestrzeń z otwartym do późnych godzin klubem muzycznym, restauracją, strefą relaksu z leżakami, kinem letnim i tarasem widokowym... Słowem: podniebny chillout w klimacie OFFa, w samym sercu Łodzi! Dzięki kolejnym funkcjom, porównania do Nowego Jorku czy Berlina, o których pisał magazyn National Geographic Traveler, nabiorą zupełnie nowego znaczenia.

Fern w języku angielskim oznacza „paproć”. A paproć, z uwagi na charakterystyczny cykl życia, uchodzi za roślinę nietuzinkową – wyjaśnia Michał Styś, pomysłodawca OFF Piotrkowska Center i prezes zarządu OPG Property Professionals, firmy zarządzającej projektem. – Cykl życia naszej „paprotki” będzie daleki od typowego biurowca. Wymieszanie funkcji biurowej, handlowo-usługowej, gastronomicznej i kulturalno-rozrywkowej zapewni unikatowe doświadczenie. Od jednego świtu do drugiego, od poniedziałku do niedzieli – dodaje.


Moda na Łódź – otwórz się na Piotrkowską!

Kolejnym wyróżnikiem obiektu będzie wysoka na trzy kondygnacje brama wejściowa, która od strony deptaka zachowa widok na znajdujące się w głębi pofabryczne zabudowania z czerwonej cegły, w tym odrestaurowaną już wieżę wodną. Tożsamość przestrzeni podkreślą również charakterystyczne dla OFFa kontenery morskie, gdzie swoje podwoje otworzą butiki, showroomy i pop-up store’y. Kontenery, wraz z dużymi lokalami handlowo-usługowymi zachęcającymi do zakupów z witryn zarówno od strony ulicy Piotrkowskiej, jak i przyszłego pasażu OFFa, utworzą w reprezentacyjnej części miasta prawdziwe zagłębie mody.

Łódź zawsze żyła modą. Obok dawnej przędzalni i tkalni wyrobów bawełnianych powstanie więc miejsce skrojone pod udane zakupy – podkreśla Monika Hryniewicz, Head of Leasing w OPG Property Professionals. – To pierwszy tak duży projekt w obszarze ulicy Piotrkowskiej, który może pomieścić zarówno flagowe sklepy światowych marek odzieżowych, jak i salony lokalnych projektantów. Do dyspozycji najemców oddajemy lokale w podziemiu, na parterze i na pierwszym piętrze, pod jednym z najmodniejszych adresów w Łodzi – dodaje specjalistka odpowiedzialna za komercjalizację inwestycji.


Kreatywne otoczenie dla biznesu

FERN OFFICE ma też czym kusić najemców biurowych. Budynek klasy A+, pierwszy o tym standardzie w obszarze ulicy Piotrkowskiej, przywita użytkowników przestronną recepcją z oryginalną konstrukcją świetlną i dwukondygnacyjną zieloną ścianą pokrytą żywą roślinnością. Efektywnie zaprojektowany układ komunikacji wewnętrznej, wyjątkowo niski współczynnik R/O budynku (add-on factor) na poziomie 3,1%, uwolnione od ścian konstrukcyjnych kondygnacje oraz podniesione podłogi techniczne umożliwią płynne dopasowanie aranżacji do zmieniających się w czasie zespołów czy stylu pracy.

O komfort najbardziej wymagających pracowników zadbają m.in. otwierane, trójszybowe okna, pełna klimatyzacja z nawilżaniem, ekologiczne ogrzewanie systemowe z sieci miejskiej, energooszczędne oświetlenie LED oraz dostęp do superszybkiego łącza światłowodowego o prędkości 1/1Gbps. Optymalną i bezawaryjną pracę instalacji zapewni zaś inteligentny system sterowania BMS, a także zasilanie z dwóch niezależnych źródeł energii oraz możliwe do umieszczenia, awaryjne stacje podtrzymania napięcia UPS o dużych pojemnościach. FERN OFFICE projektowany jest z myślą o uzyskaniu oceny „Excellent” w systemie klasyfikacji budynków ekologicznych BREEAM.

Pracownicy dojadą do biura komfortowo komunikacją miejską (3 minuty spacerem od centrum przesiadkowego), rowerem (szatnie i prysznice dla rowerzystów, wiata rowerowa, 3 stacje roweru miejskiego w promieniu 200 metrów), tudzież samochodem. Osoby zmotoryzowane będą bowiem mogły zostawić bezpiecznie swój pojazd na jednym z 222 nowych miejsc parkingowych, które powstaną na terenie OFF Piotrkowska Center.


Pierwszy wielopoziomowy parking przy Piotrkowskiej

Uzupełnieniem inwestycji będzie sześciokondygnacyjny parking, który powstanie na terenie OFFa od ulicy Sienkiewicza. Obiekt zaprojektowano z myślą o specyfice miejskiego życia oraz zróżnicowanych potrzebach użytkowników. 222 miejsca parkingowe dla gości i najemców, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 25 dla rodzin z dziećmi, a także 10 stanowisk do ładowania pojazdów elektrycznych – to wszystko przy asyście systemu ułatwiającego znalezienie wolnego miejsca, ergonomicznych, dwupoziomowych platform samochodowych oraz panoramicznej windy obsługującej wszystkie kondygnacje.

Atuty tej inwestycji bynajmniej nie kończą się jednak na funkcjonalnych i nowoczesnych technologiach. – Roślinność gęsto pokrywająca elewację od strony ulicy Sienkiewicza i rynku OFFa, a także dostępny publicznie zielony dach z instalacjami sportowo-rekreacyjnymi stanowią wyraz najwyższej troski o jakość przestrzeni miejskiej w reprezentacyjnej części Łodzi, jaką jest ścisłe centrum – podkreśla Andrzej Owczarek, szef biura architektonicznego NOW i główny projektant inwestycji. – Po wielu latach dyskusji i przymiarek, w strefie ulicy Piotrkowskiej w końcu powstanie pierwszy prywatny parking wielopoziomowy, o który od dawna zabiegają mieszkańcy Łodzi – podsumowuje.

 

 

Źródło: OPG Property