Eolus Poland jest częścią szwedzkiej grupy Eolus. Firma w swoim portfolio ma projekty z zakresu energii słonecznej, lądowej i morskiej energetyki wiatrowej oraz magazynowania energii. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowało Find Office. Za komercjalizację Life Building w imieniu VIG Fund odpowiada JLL Polska.

Idea rewitalizacji istniejącego już biurowca i zrównoważonego rozwoju jest nam bardzo bliska. Ponadto, jako Eolus wspieramy rozwój bioróżnorodności i ucieszyło nas, że budynek, w którym będziemy mieć nowe biuro, także się do tego przyczynia poprzez utworzenie zielonych wysp, nasadzeń m.in. kwiatów, ziół i roślin miododajnych. Nie bez znaczenia jest też dla nas bliskość transportu miejskiego i przestrzeń dla rowerów – wyjaśnia Daniel Larsson, country manager Eolus Poland.

Przestrzeń w Life Building dynamicznie zapełnia się odkąd budynek przeszedł rewitalizację – podkreśla Małgorzata Arseniuk, senior consultant, Office Agency, JLL Polska.

13-kondygacyjny biurowiec Life Building, dawniej Atrium Tower, jest zlokalizowany w centrum Warszawy, przy al. Jana Pawła II 25. Jego powierzchnia całkowita to około 12 tys. mkw. Budynek w 2023 roku przeszedł gruntowną renowację.

źródło:eurobuildcee.com