Budynek Postępu 14 został oddany do użytku w 2015 roku i oferuje 34 500 mkw. powierzchni biurowej, która jest w całości wynajęta. Mieszczą się tu m.in. polskie oddziały takich firm jak AstraZeneca czy Samsung Electronics. Do ich dyspozycji jest m.in. kawiarnia, sklep spożywczy, drogeria i przestrzeń coworkingowa HubHub. W budynku prowadzone są też liczne aktywności, które mają na celu integrację i aktywizację społeczności pracowników.

Postępu 14 korzysta z energii wiatrowej, posiada energooszczędne windy i oświetlenie, a także pełną infrastrukturą rowerową. Tuż obok znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, a w zasięgu 10 minut spaceru stacja Szybkiej Kolei Miejskiej. Rozwiązania proekologiczne w biurowcu zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Excellent”.

Po sprzedaży w październiku 2020 r. obiektu Zagrebtower - z 5 proc. premią względem wartości księgowej, najnowsza transakcja CA Immo stanowi istotny krok w realizacji strategii ekspansji na kluczowe rynki oraz programu rotacji kapitału. Spółka buduje podstawę dla stałego wzrostu powtarzalnych przychodów, przy jednoczesnym podnoszeniu jakości swojego portfolio. Zgodnie z planem, zakup zostanie zaliczony do części powtarzalnych przychodów (FFO) spółki CA Immo w czwartym kwartale 2020 r. 

- Kupując biurowiec przy ul. Postępu 14 nabyliśmy jeden z najlepszych obiektów pod względem jakości, zawartych umów z najemcami oraz lokalizacji, w jednej z najważniejszych dzielnic biurowych w Warszawie. Przy początkowej stopie zwrotu brutto z tytułu wynajmu na poziomie 7,5%, inwestycja ta zapewnia natychmiastowy przychód zabezpieczony umowami z najemcami o wysokiej wiarygodności kredytowej, bazując na cenie poniżej wartości odtworzeniowej i wyjściowym poziomie czynszów o potencjale wzrostowym.  Obiekt znajduje się w dzielnicy charakteryzującej się nieustająco silnym popytem na powierzchnie biurowe oraz-  w chwili obecnej - zerową podażą nowych powierzchni - mówi Keegan Viscius, Dyrektor Inwestycyjny (CIO) CA Immo.

- Biurowce  z warszawskiego portfolio CA Immo, obok standardów funkcjonalnych, estetycznych
i zrównoważonego rozwoju, wyróżnia lokalizacja – jeden z  kluczowych parametrów stanowiących
o atrakcyjności danego obiektu komercyjnego. Biznesowy Mokotów od lat przyciąga znane marki polskie i światowe, które wybierają tę część Warszawy na siedziby swoich firm. Postępu 14, jako nasz pierwszy budynek na Mokotowie, to doskonałe uzupełnienie oferty CA Immo i ważny element strategii wzmacniania obecności firmy na polskim rynku - dodaje Andrzej Mikołajczyk, dyrektor zarządzający CA Immo w Polsce.

W transakcji HB Reavis doradzały firmy Dentons oraz CBRE. Greenberg Traurig doradzał CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo).

- Jest to kolejna transakcja po nabyciu budynków Spire B oraz Spire C z biurowego kompleksu Warsaw Spire, dzięki której umacniamy nasze więzi z tym strategicznym Klientem. Ponadto doradzamy CA Immo w wybranych kwestiach dotyczących zarządzania kompleksem Warsaw Spire. Liczymy również na współpracę przy kolejnych akwizycjach na warszawskim rynku, które rozważa nasz klient - powiedział Radomił Charzyński, partner Greenberg Traurig.

Source: Ca Immo