Chillispaces.com to sieć biur elastycznych licząca obecnie 7 lokalizacji w Krakowie o łącznej powierzchni 14 000 mkw., mieszczących ponad 2200 stanowisk pracy. Najemcami przestrzeni w jej biurach obok młodych polskich startupów są m.in. PepsiCo, Savills oraz globalni liderzy branż technologii, doradztwa biznesowego i oprogramowania dla biznesu. W 2020 i 2021 roku firma planuje rozwój w centralnej i północnej Polsce, w tym otwarcie lokalizacji w Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie. Rozwój bazy biurowej oznacza także rozszerzenie współpracy z 3s – czołowym dostawcą rozwiązań teleinformatycznych w Polsce należącym do P4, właściciela sieci Play, dysponującym portfolio 3000 klientów biznesowych.  

Jedno z biur Chillispaces.com - Kraków Fabryczna

Jedno z biur Chillispaces.com - Kraków Fabryczna

Redundantna i bezpieczna sieć

Biura Chillispaces.com wyróżniają się nie tylko elastycznością warunków najmu, wystroju i skali przestrzeni czy płaskimi kosztami – odróżniającymi je od tradycyjnych biurowców czy typowych coworkingów. Najemcy mogą liczyć także na najwyższej jakości standardy związane z dostępem do szybkiej, bezpiecznej sieci dostosowanej do potrzeb nawet najbardziej wymagających najemców. Kluczową cechą biur jest redundancja sieci, szczególnie istotna m.in. dla firm IT, e-commerce czy z branży finansowej. Zapewnia ona działanie sieci nawet w wypadku awarii łączy czy np. sieci światłowodowej.

Jak zauważa Piotr Augustyn, Współwłaściciel Chillispaces.com, wysokiej klasy infrastruktura sieciowa wciąż nie jest na rynku biurowym standardem. Tymczasem w ostatnich miesiącach ewolucja potrzeb firm technologicznych postępuje coraz szybciej.

W ramach współpracy z 3s od 2019 roku stale rozwijamy nasze biura pod kątem nowoczesnej sieci LAN, szytej na miarę specjalistycznych oczekiwań klientów. Dzięki temu możemy sprawnie i zwinnie dostosowywać łącza do ich potrzeb. W biurach w Polsce wciąż zbyt rzadko zabezpiecza się sieć przed nieprzewidzianymi awariami czy atakami hakerskimi – przez co np. zagrożona jest ciągłość realizacji projektów. W biurach Chillispaces.com elastyczna i bezpieczna sieć to jeden z naszych pięciu filarów działalności. To najbardziej kompleksowa tego typu oferta na rynku, szyta na miarę najemców o najbardziej specyficznych potrzebach

– komentuje Piotr Augustyn.

paugustyn.jpg

Standardem dla każdej inwestycji Chillispaces.com jest stworzenie w pełni redundantnej architektury IT, a dostęp do sieci – przez redundantne łącza. Przekłada się to także na dostępność dla klientów firmy usługi dostępu do dedykowanych sieci. Oznacza to na przykład, że dzięki współpracy Chillispaces.com i 3s najemca przestrzeni w biurze może zarezerwować dla siebie określone pasmo, w pełni odseparowane i bezpieczne od infrastruktury innych klientów. Współpraca obu podmiotów pozwala także najemcom unikać podpisywania długich kontraktów z dostawcą usług sieciowych – są one bowiem gwarantowane w ramach umowy najmu, znacznie bardziej elastycznej niż w „klasycznych” biurach.

Jak zauważa Michał Nawara, Starszy kierownik ds. kluczowych klientów w Grupie 3s, jakość sieci jest szczególnie istotna w kontekście zmian wprowadzanych na rynku przez pandemię. Już wiosną, podczas tzw. lockdownu, stabilne łącza stały się bardzo istotnym elementem dyskusji na rynku, kiedy zwracano często uwagę na przeciążenia sieci związane z choćby większą grupą osób pracujących z domu.

Zapotrzebowanie na pewną, szybką i bezpieczną sieć nie jest oczywiście zjawiskiem nowym dla branży IT i innych, w których ciągłość procesów nie jest atutem, ale koniecznością. Jednak jej awarie czy spowolnienie wciąż są na rynku biurowym często spotykanymi problemami. Dlatego w lokalizacjach Chillispaces.com odpowiadamy m.in. za gwarancję redundacji w obszarze fizycznych tras do budynku, łącza światłowodowego i klas adresowych IP. Gwarantujemy także utrzymanie prędkości przesyłu danych na poziomie 1000 Mbps. Nasza infrastruktura jest  przygotowana i skalowalna nawet do 10G. Dwa razy w roku przeprowadzamy także testy wrażliwości sieci, by zminimalizować potencjalne ataki hakerskie

- komentuje Michał Nawara, Starszy kierownik ds. kluczowych klientów w Grupie 3s.

_MG_0070.jpg

Branża IT preferuje flex office

Model elastyczny pozwala szybko reagować na zmniejszanie się lub zwiększanie zapotrzebowania firmy na powierzchnię biurową. W stosunku np. do typowych biur coworkingowych, flex office oferują najemcom także większe spektrum możliwości, np. szybkiej aranżacji przestrzeni pod potrzeby konkretnej firmy, większe bezpieczeństwo i izolację poszczególnych użytkowników biur.

Według danych CBRE jeszcze przed pandemią rozwijająca się w Polsce branża IT miała znaczny udział w wynajmie biur elastycznych. Tylko w ciągu roku wzrósł on u 63 % operatorów flex office, a firmy z nowej technologii stały się klientami zajmującymi aż połowę wszystkich powierzchni biur elastycznych w kraju. Aż 4 na 10 badanych firm IT uważa, że najważniejszych aspektem biur elastycznych jest dla nich właśnie zaawansowana i gotowa „na już” infrastruktura IT.

Już w ostatnich latach najemcy zwracali coraz większą uwagę na krótkie umowy najmu, efektywność kosztową, możliwość szybkiej ewolucji biura w związku z cyfryzacją pracy. Te czynniki są i będą brane pod uwagę w firmowych strategiach uwzględniających wpływ COVID-19 na biznes

- podsumowuje Piotr Augustyn.

Do innych zalet biur flex dla najemców z branży IT badanych przez CBRE należą dobra lokalizacja i wysoki standard (18%) oraz duża elastyczność najmu (11%). Ponadto, jak wynika z raportu firmy JLL, w latach 2014-2019 rynek biur elastycznych na świecie urósł o 25%, a do 2030 r. ma objąć aż 30% całej przestrzeni biurowej na świecie.

Wnętrza wybranych biur Chillispaces.com

 

Zródło - Linkleaders