Kamila Królikowska z Walter Herz, która realizowała ten projekt wspomina, że pierwsze rozmowy i spotkania odbywały się jeszcze na placu budowy Konesera ponad dwa lata temu, gdzie oprócz błota i placu budowy nie było jeszcze nic. Kamila bazowała na wyobraźni Klienta oraz wizualizacjach planowanej realizacji. Później już wszystko działo się błyskawicznie, sprawne rozmowy z Klientem oraz zaufanie do Walter Herz doprowadziły do szybkiego podjęcia wiążących decyzji.

Firma Wienerberger finalnie zdecydowała się na ulokowanie nowej siedziby na warszawskiej Pradze, której tradycyjna, przedwojenna zabudowa kojarzy się z urokliwymi kamieniczkami z czerwonej cegły. - W stylistykę starej Pragi wpisuje się także oddany jesienią ubiegłego roku wielofunkcyjny kompleks Koneser, który powstał w miejscu dawnej fabryki. Industrialny obiekt, który przyciąga tłumy warszawiaków i turystów stał się już jedną z najmodniejszych, kulturalnych miejscówek Warszawy. Ta klimatyczna lokalizacja wpisała się również w oczekiwania dotyczące poszukiwanej powierzchni biurowej przez naszego klienta, szukaliśmy miejsca z duszą, miejsca otwartego i przyjaznego - mówi Kamila Królikowska, Senior Negotiator w Walter Herz.

Następnym krokiem była przepiękna aranżacja przygotowana przez warszawską pracownię The Design Group Konrada Krusiewicza. Architekci uznali, że specyfika firmy i wytwarzane przez nią produkty były punktem wyjścia i główną inspiracją do stworzenia koncepcji wnętrz. Architekci szukali sposobów na niekonwencjonalne zaprezentowanie różnorodności oferty Wienerberger,  pokazaniu różnych faktur i struktur ich produktów. Oprócz tradycyjnego ich zastosowania np. w formie płytek klinkierowych na ścianach zdecydowaliśmy się na tworzenie przegród ażurowych z pustaków, których realizacja była niewątpliwie dużym wyzwaniem projektowym jak i konstrukcyjnym. W biurze zobaczymy też ścianki z płyt laminowanych, które inspirowane są strukturą produktów ceramicznych.

Założeniem architektów, było stworzenie przytulnego, ale także lekkiego i jasnego wnętrza biurowego, dlatego też w kontraście do ,, ciężkiej cegły’’ większość elementów wykonano w odcieniach bieli i szarości dopełnionych bielonym drewnem. Sufity pozostawiono otwarte, z widocznymi instalacjami pomalowanymi na kolor biały.

Kolejnym charakterystycznym elementem są przegrody z siatki stalowej lakierowanej na biało – wydzielają one przestrzenie pracy od komunikacji, lecz dzięki swojej ażurowości przepuszczają światło i nie zmniejszają optycznie przestrzeni. Wnętrze całego biura dopełniają kolorowe meble i kotary, dzięki czemu nabiera ono domowego charakteru.

Inwestorowi zależało na stworzeniu przestrzeni do wspólnego spożywania posiłków i odpoczynku, której brakowało w poprzednim biurze Wienerberger. Z powierzchni 1 800 m udało się wydzielić przestrzeń kuchenną około 60m2, tak powstała, duża, przytulna kuchnia z przestrzenią chillout, klimatem przypominająca kawiarnie w stylu industrialnym, wspomina Kamila Królikowska.

The Design Group zadbało o  piękne lustra, białą zabudowę i kamienne blaty, które kontrastują z wyrazistą cegłą na ścianach. Charakteru dodają też artystyczne fotografie w czarnych ramach. Wszystko to, tworzy idealną przestrzeń do wypoczynku.

 

 

Źródło: Walter Herz/The Design Group