Centrum Południe to realizowany przez firmę Skanska wieloetapowy projekt, który docelowo zaoferuje 85 tys. mkw. powierzchni biurowej, handlowej i usługowej. I faza o powierzchni 27,6 tys. mkw., oddana do użytku w lipcu 2020 roku, otrzymała certyfikat LEED Core&Shell. Budowa II etapu kompleksu, obejmującego 21,5 tys. mkw., rozpoczęła się pod koniec lipca 2021 roku i ma być gotowa w IV kwartale 2022 roku.

Cieszymy się, że możemy stworzyć we Wrocławiu nasze nowe Centrum GBS, które przyciąga do siebie wysoko wykwalifikowanych, wielojęzycznych i utalentowanych pracowników. W pierwszych miesiącach działalności postawiliśmy sobie za cel stworzenie nowoczesnego biura według naszych potrzeb, dlatego wybór odpowiedniej lokalizacji był jednym z priorytetów. Szukaliśmy biurowca, w którym na pierwszym planie stoi zrównoważony rozwój i dobrostan środowiska, dobre samopoczucie pracowników oraz inteligentne technologie. Jesteśmy przekonani, że Centrum Południe jest najlepszym wyborem – komentuje Fatih Ozturk, szef GBS Center i dyrektor zarządzający Boehringer Ingelheim Business Services Poland.

Boehringer Ingelheim prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż produktów leczniczych do stosowania w medycynie i weterynarii. Firma niedawno otwarcie czwartego już centrum usług wspólnych, które stopniowo staje się europejskim centralnym hubem GBS we Wrocławiu.

Centrum Południe to miejsce, w którym skupiamy się na jednym z najważniejszych aspektów – dobrym samopoczuciu obecnych i przyszłych pracowników. Cieszymy się, że Boehringer Ingelheim wybrał Wrocław i nasz biurowiec spośród tak szerokiej, globalnej konkurencji – podkreśla Karolina Jamróz, leasing manager w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.