Wydarzenie muzyczne „Symfonia organowa” poprowadził dyrygent Michał Klauza we współpracy z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, do której w finale dołączył Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

„III Symfonia”, będąca najważniejszym elementem programu, jest nie tylko jednym z fundamentalnych utworów francuskiego kompozytora Camille Saint-Saënsa, ale także niezwykle istotnym w całym repertuarze symfonicznym późnego romantyzmu. „III Symfonia” dostarcza słuchaczom wielu różnych emocji, które budują nastrój dla majestatycznego finału, w którym najważniejszą rolę odgrywają organy.

Głównym zamysłem organizatorów wydarzenia było połączenie muzyki organowej z architekturą biurowca FOCUS. W tym celu w budynku umieszczono organy, zwane „królem instrumentów”, na których partie muzyczne wykonywał prof. Roman Perucki. Zbudowano również prospekt organowy, który dzięki użyciu iluminacji świetlnych wprawił publiczność w zdumienie. 

Budynek FOCUS zlokalizowany jest przy Al. Armii Ludowej 26 w Warszawie, w dzielnicy Śródmieście, tuż przy Trasie Łazienkowskiej i w okolicach Pola Mokotowskiego. W jego niewielkiej odległości znajduje się stacja metra Pole Mokotowskie, linia tramwajowa oraz liczne przystanki autobusowe. Na 12 kondygnacjach nadziemnych najemcy mogą skorzystać z nowoczesnego biura klasy A o łącznej powierzchni 32 000 mkw. Natomiast na trzech podziemnych piętrach znajdują się miejsca parkingowe dla ok. 400 aut. Projektantem budynku jest pracownia APA Kuryłowicz & Associates.

 

 

Źródło: Cushman and Wakefield