Deltamarin, fińskie biuro konsultingowo-projektowe w branży morskiej, przeprowadza się do nowego, większego biura o powierzchni 1 000 mkw. w budynku B2 w kompleksie BCB Business Park w Gdańsku. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.  

Deltamarin oferuje usługi dla morskich i offshorowych przedsiębiorstw, takich jak: stocznie, dostawcy wyposażenia okrętowego, właściciele statków, dostawcy morscy czy koncerny naftowe. Firma posiada ponad 25-letnie doświadczenie w dziedzinie inżynierii morskiej, projektowania okrętów oraz specjalistycznego oprzyrządowania. Poza Polską Deltamarin działa jeszcze m.in. w Chinach, Chorwacji i Finlandii.

Po ponad 6 latach użytkowania kilku przestrzeni biurowych w budynku B1 postanowiliśmy przenieść się do niedawno wybudowanego budynku B2. Nowe biuro to całe dolne skrzydło budynku, mamy więc w końcu wszystkich pracowników pracujących na jednej powierzchni. Mamy też bardziej przyjazną przestrzeń do pracy, zaprojektowaną pod nasze potrzeby, a zachowaliśmy jednocześnie tę sama lokalizację, do której przyzwyczaili się już nasi pracownicy – mówi Jadwiga Sztelwander-Zięba, General Manager w Deltamarin Poland.

Cushman & Wakefield został doradcą Deltamarin już na etapie poszukiwania powierzchni biurowej. Nasz zespół był odpowiedzialny za przeprowadzenie całego procesu wyboru nowej siedziby firmy w Gdańsku oraz uczestniczył w negocjowaniu warunków umowy z właścicielem obiektu. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie międzynarodowych firm rejonem portu lotniczego w Gdańsku, co świadczy o rosnącym znaczeniu Trójmiasta jako długoterminowej lokalizacji biznesowej – komentuje Daria Zagożdżon-Dembicka, Negocjator, Dział Powierzchni Biurowych, Cushman & Wakefield.

BCB Business Park to centrum biznesowe zlokalizowane w Gdańsku-Rębiechowo w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska im. Lecha Wałęsy, około 20 minut od centrum miasta. W ramach inwestycji ma powstać ok 50 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Biurowiec B2 to drugi z planowanych pięciu budynków należących do kompleksu. Został oddany do użytku w 2017 r. i oferuje ponad 9 000 mkw. powierzchni biurowej.