W pierwszej kolejności powstanie 11-kondygnacyjny budynek o powierzchni 16 000 mkw. zlokalizowany u zbiegu ulic Swobodnej i Gwiaździstej. Jego ukończenie planowane jest na drugi kwartał 2025 roku. Drugi budynek, który dostarczy na rynek kolejne 25 600 mkw. powierzchni, planowany jest na trzeci kwartał 2026 roku.


"W Echo Investment mocno wierzymy w potencjał biznesowy Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska skutecznie przyciąga inwestorów, a bogata oferta edukacyjna, rozrywkowa i kulturalna miasta to atuty, z których korzystają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Potwierdza to pierwsze miejsce w rankingu fDi Intelligence dla średnich miast europejskich w kategorii "Przyjazność dla biznesu". Swobodna SPOT czerpie z naszych najlepszych doświadczeń i najnowszych trendów biurowych, a sukces pobliskiego MidPoint71 pokazał, że firmy doceniają wysoki standard naszych budynków we Wrocławiu" - powiedziała Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna Echo Investment.


Na parterze znajdzie się restauracja, kawiarnia, lokale usługowe oraz przestrzenie wspólne do nieformalnych spotkań. Deweloper i projektanci zadbali również o stworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej pomiędzy budynkami. 
"Projektując Swobodną SPOT dużo uwagi poświęciliśmy harmonijnemu wkomponowaniu inwestycji w otaczającą tkankę miejską. Zależało nam na stworzeniu przyjaznego miejsca, które będzie dobrze służyło przyszłym pracownikom i najbliższemu sąsiedztwu. Budowaniu nowych relacji biznesowych i społecznych sprzyjać będzie zielony miejski pasaż inspirowany krajobrazem górskiego kanionu. Stopniowe uskoki wieńczące obie bryły nadadzą im dynamiki, a na dachach stworzą tarasy rekreacyjne" - dodał Krzysztof Pydo, architekt z pracowni Kuryłowicz & Associates.


Budynek zostanie również wyposażony w technologię oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Zgodnie z certyfikatem BREEAM Excellent, Echo Investment już na etapie budowy zadba o racjonalne gospodarowanie energią i wodą oraz monitoring odpadów. Wysoką jakość komunikacji cyfrowej i rozwiązań teletechnicznych potwierdzą certyfikaty WiredScore i SmartScore. W projekcie znajdą się stacje ładowania samochodów elektrycznych, a także stojaki i szatnie z prysznicami dla rowerzystów.


To ósmy projekt biurowy Echo Investment we Wrocławiu. Do tej pory deweloper zrealizował w stolicy Dolnego Śląska ponad 150 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. 

źródło:property-forum.eu