Przypomnijmy, budynek o nazwie Nowa Strzegomska powstanie na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu Strzegomska Park. Nowe biuro firmy informatycznej GlobalLogic S.A. we Wrocławiu będzie liczyć 10 tys. mkw. powierzchni. Będzie to najbardziej nowoczesne biuro GlobalLogic w Polsce.

Inwestor podkreśla, że z powodu pandemii koronawirusa, sposób rozumienia i projektowania nowoczesnego miejsca pracy zmienił się diametralnie. Obecnie charakteryzuje je nie tylko praktyczne wykorzystanie nowoczesnych technologii, ale również modułowość czy dostosowanie do potrzeb pracujących również zdalnie pracowników.

Jak informuje Agnieszka Augustynów, Finance Director w GlobalLogic Sp. z o.o., w dobie pracy zdalnej obiekty biurowe muszą być dostosowane do hybrydowego modelu pracy i umożliwiać pracownikom efektywne wykonywanie zadań w każdym momencie. Odpowiednią swobodę wyboru pracownikom zapewnią więc zarówno wspomniane modułowe przestrzenie, jak i strefy hot-desk oraz zamknięte obszary dla zespołów, które muszą zadbać o ochronę informacji projektowych

Firma planuje wykorzystywać nową przestrzeń w realizacji zaawansowanych projektów technologicznych, ale także by dzielić się wiedzą i wspierać partnerów swoim doświadczeniem. Służyć temu mają showroomy, w których prezentowane będą projekty koncepcyjne i stworzone rozwiązania informatyczne, jak choćby Augmented Reality Infotainment System (ARIS) czy system wykrywania i rozpoznawania twarzy GLOFace.

W Nowej Strzegomskiej znajdą się strefy relaksu i sale do ćwiczeń. Firma planuje również wdrożyć Collectomat, który ułatwi pracownikom współpracę i wymianę informacji, umożliwiając pozostawianie materiałów do przekazania w zabezpieczonych hasłem skrytkach.