„Doskonała lokalizacja, komfort, zielone rozwiązania oraz duży potencjał do budowania społeczności najemców to wspólny mianownik nieruchomości, które tworzą portfolio Globalworth. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z dojrzałym biurowcem, czy ultranowoczesnym projektem w budowie, nasza decyzja o zakupie za każdym razem jest podyktowana możliwością oferowania wartości dodanej najemcom naszych obiektów. W przypadku Chmielnej 89 kluczowe było także sąsiedztwo Warta Tower, dla której niebawem przedstawimy plan gruntownej modernizacji. To daje nam potencjał do stworzenia nowej, wielofunkcyjnej lokalizacji w samym sercu Warszawy, oferującej 60 000 mkw. powierzchni do pracy i spędzania wolnego czasu. W ten sposób mamy szansę, aby rozpocząć nowy rozdział w historii tego kwartału stolicy”, komentuje Dimitris Raptis, Zastępca Dyrektora Generalnego oraz Dyrektor ds. Inwestycji w Globalworth, Dyrektor Generalny Globalworth Poland.

Łukasz Duczkowski, Dyrektor ds. Inwestycji w Globalworth Poland, dodaje: „Realizacja transakcji potwierdza pozycję Globalworth jako najbardziej aktywnego inwestora biurowego na polskim rynku, z prawie 470 milionami euro w ramach transakcji zrealizowanych lub zabezpieczonych. Chmielna 89 i Tischnera Office to aktywa, które doskonale uzupełniają nasz portfel nieruchomości w Warszawie i Krakowie, umacniając naszą pozycję jako wiodącego właściciela biurowego w kraju.”

Finalizacja transakcji będzie oznaczać, że portfolio Globalworth Poland powiększy się do 23 nieruchomości, oferujących łącznie ponad 600 000 mkw. Firma jest obecna w Warszawie i w głównych miastach regionalnych – Trójmieście, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie.

Kraków jest jednym z tych miast, w których Globalworth wykazuje imponujące tempo wzrostu. Po zakupie Tischnera Office krakowskie portfolio firmy będzie składać się z czterech nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 144 000 mkw. Z kolei Chmielna 89 powiększy wielkość portfela spółki w Warszawie do prawie 236 000 mkw.

„Warszawski biurowiec Chmielna 89 oraz Tischnera Office w Krakowie, podobnie jak inne obiekty komercyjne wchodzące w skład portfolio Cavatina Holding S.A., wyróżnia wyjątkowa architektura, znakomite lokalizacje oraz energooszczędne rozwiązania technologiczne. Nasze realizacje w Warszawie i Krakowie zyskały również uznanie w krajowych jak i zagranicznych konkursach, z czego jesteśmy naprawdę dumni. Wierzymy, że jakość, którą oferujemy w naszych inwestycjach biurowych podnosi poprzeczkę nie tylko dla projektów realizowanych w stolicy czy dużych miastach regionalnych, ale obiektów komercyjnych w całej Polsce. Jesteśmy przekonani, że włączenie naszych projektów do portfolio Globalworth wzbogaci jego ofertę i spotka się z dobrym przyjęciem nowych użytkowników”, komentuje Daniel Draga, Członek Zarządu, Cavatina Holding S.A.

Chmielna 89 to 14-kondygnacyjny biurowiec, który oferuje ponad 25 000 mkw. najmu. W budynku o charakterystycznym kształcie kryształu zaplanowano liczne tarasy o łącznej powierzchni 370 mkw., które łagodnie, w układzie kaskadowym będą „schodzić” w kierunku ul. Chmielnej. Chmielna 89 wyróżnia się na tle otaczającej zabudowy m.in. dzięki fasadzie, która daje wrażenie lekkiej i przejrzystej. Wszystko to dzięki zastosowaniu licznych szklanych paneli, stali nierdzewnej i aluminium.

Tischnera Office w Krakowie, oferujący prawie 34 000 mkw., został zaprojektowany na planie nieregularnego sześcioboku, z wewnętrznym dziedzińcem nad garażem i 10 kondygnacjami naziemnymi. Wyróżniają go duże, kaskadowe tarasy od 3. piętra w górę oraz unikatowe patio mające ponad 1 000 mkw., które będzie dostępne dla wszystkich użytkowników biur. Znajdą się w nim - zieleń, tafla wody z fontannami i alejki spacerowe.

 

Źródło: Globalworth