Biurowce Lumen i Skylight to część wielofunkcyjnego kompleksu Złote Tarasy. Oferują łącznie ponad 45 000 mkw. nowoczesnej powierzchni. Oba budynki są jednymi z najbardziej znanych i prestiżowych biurowców w Warszawie.

Dimitris Raptis, Zastępca Dyrektora Generalnego oraz Dyrektor ds. Inwestycji Globalworth: „Zakup budynków Lumen i Skylight to nasza największa akwizycja nieruchomościowa. Naszym celem jest posiadanie aktywów w najlepszych lokalizacjach, gdzie możemy tworzyć lokalną społeczność, dobrze korespondującą ze specyfiką danego miejsca
i dostosowaną do dynamiki lokalnego rynku pracy. Lumen i Skylight oferują nowoczesną powierzchnię biurową, położoną w ścisłym centrum Warszawy, z doskonałym dostępem do środków transportu publicznego i innych udogodnień. Naszym zdaniem, takie budynki będą atrakcyjne dla najemców i inwestorów w długiej perspektywie czasowej, zapewniając stały dochód i będąc mocnym zasobem każdego portfela. Po zakupie projektów Lumen i Skylight polskie portfolio Globalworth przekroczy 425 000 mkw. powierzchni, wzmacniając naszą wiodącą pozycję na polskim rynku biurowym i plany biznesowe w regionie CEE.”

Lumen i Skylight charakteryzują się doskonałą lokalizacją w samym sercu Centralnego Obszaru Biznesu, która gwarantuje bliskość komunikacji miejskiej, dworca Warszawa Centralna oraz bogatej bazy biznesowej, rozrywkowej i kulturalnej. Biurowce zostały zrealizowane w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa oraz uzyskały certyfikację BREEAM na poziomie znakomitym („Excellent”). Obie nieruchomości są w większości wynajęte, a wśród ich najemców są takie firmy, jak Pernod Ricard, Mars, PGE Energia Ciepła, InOffice, Regus i Cushman & Wakefield.

Globalworth Poland osiągnął pozycję lidera sektora biurowego w Polsce w zaledwie 8 miesięcy po pierwszej inwestycji grupy Globalworth na polskim rynku. Aktualnie portfolio firmy liczy już 16 nieruchomości biurowych i biurowo-handlowych, zlokalizowanych w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Trójmieście. Firma koncentruje się aktywach, które generują stały dochód oraz mają potencjał wzrostu wartości dzięki unikalnym cechom, takim jak np. doskonała lokalizacja. Globalworth jest inwestorem długoterminowym, zarządza swoim portfelem oraz kreuje jego wartość w czasie.

 

Źródło: www.globalworth.pl