ManpowerGroup, międzynarodowa agencja doradztwa personalnego, wynajęła 1200 mkw. w gdańskim biurowcu Olivia Gate. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

ManpowerGroup to lider świadczący usługi dla rynku pracy. W Polsce firma funkcjonuje od 2001 roku i jest obecna w 40 lokalizacjach na terenie całego kraju. W nowej lokalizacji ManpowerGroup będzie rozwijać marki Manpower i Experis. Swoje biuro znalazł tam także międzynarodowy zespół realizujący rozwiązania RPO (Recruitment Process Outsourcing). Usługi firmy obejmują między innymi pracę tymczasową, rekrutację stałą, doradztwo personalne i zarządzanie karierą. Do ManpowerGroup należą marki: ManpowerGroup Solutions, Manpower, Experis oraz Proservia.

- Zmiana lokalizacji naszych biur w Trójmieście to odpowiedź na rosnące potrzeby wynikające z rozwoju firmy. Jesteśmy partnerem rekrutacyjnym dla wielu nowoczesnych organizacji zatem atrakcyjna przestrzeń biurowa pełni dodatkową funkcję, pozwala umacniać nasz wizerunek jako dynamicznego i zaufanego partnera zarówno u naszych klientów, jak i kandydatów, których dla nich rekrutujemy – mówi Tomasz Walenczakdyrektor marki Manpower. – Wielofunkcyjna przestrzeń, w dogodnej lokalizacji to również większy komfort pracy dla naszych pracowników. Nowoczesne elementy aranżacji wnętrza pozwalają odpowiadać na potrzeby różnych grup pracowników i spełniać ich oczekiwania dotyczące miejsca pracy – dodaje Tomasz Walenczak.

- Największą dumą Olivii jest społeczność - unikalna grupa firm i ludzi, nie tylko pracujących w położonych koło siebie budynkach, ale przede wszystkim współpracujących ze sobą zarówno biznesowo, jak i uczestniczących we wspólnych przedsięwzięciach, w ligach sportowych, wspólnym klubie żeglarskim i w setkach podobnych inicjatyw charytatywnych, biznesowych i związanych z aktywnością. W Olivia Business Centre łączy nas pasja i to hasło, które nam przyświeca najlepiej oddaje relacje, które staramy się budować w centrum. Manpower jest znakomitym uzupełnieniem naszej społeczności, ze względu na to że jest firmą HR-ową i tym samym jest bardzo ważnym dostawcą usług dla innych Rezydentów Olivii – podkreśla Maciej Kotarski Dyrektor Sprzedaży Olivia Business Centre

Zespół Cushman & Wakefield był odpowiedzialny za zapewnienie ManpowerGroup nowej lokalizacji biura w Trójmieście. Połączenie zarówno lokalnych jak i międzynarodowych marek firmy niosło za sobą wiele wyzwań, lecz jesteśmy zadowoleni, że udało nam się spełnić wymagania Klienta oraz zachować ciągłość pracy wszystkich zespołów. Dalsza obecność ManpowerGroup w Gdańsku na kolejne lata potwierdza, że trójmiejski rynek pracy ma jeszcze wiele do zaoferowania – powiedziała Katarzyna Ciszewska, Młodszy Negocjator, Dział Powierzchni Biurowych, Cushman & Wakefield.

Olivia Gate należy do największego w północnej części Polski kompleksu biurowego Olivia Business Centre, znajdującego się przy al. Grunwaldzkiej 472. Na 7 piętrach budynek oferuje ponad 17 000 mkw. powierzchni biurowej. Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajduje się parking dla 365 aut.

 

 

Źródło: Cushman & Wakefield