"Cieszymy się, że NATEK wybrał Infinity na swoją nową siedzibę we Wrocławiu. Zaufanie ze strony tak innowacyjnej i dynamicznie rozwijającej się firmy to najlepszy dowód na jakość naszego budynku. Nasz partner bardzo dobrze zna Wrocław, w tym specyfikę tego rynku i dostępne w ofercie powierzchnie biurowe, dlatego tym bardziej doceniamy wybór Infinity przez NATEK. Centralna lokalizacja w miejscu doskonale skomunikowanym na mapie Wrocławia, najwyższa jakość powierzchni i zastosowanych rozwiązań technologicznych, a także wyjątkowa dbałość o aspekty ESG, co przekłada się m.in. na koszty obsługi, to cechy wyróżniające nasz projekt. To właśnie te czynniki sprawiają, że firmy patrzące w przyszłość i świadome swoich celów stawiają na Infinity" - powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor na Polskę w Avestus Real Estate.

W procesie negocjacji najemcy doradzała firma Brookfield Partners, a Avestus Real Estate reprezentowała firma JLL. Umowa najmu została podpisana na 7 lat.

"Jesteśmy szybko rozwijającą się firmą z ambitnymi celami i strategią na przyszłość, dlatego musimy być przygotowani na nadchodzącą podróż. Infinity jest doskonałym przykładem najwyższej jakości i standardów ESG, jakie może zaoferować nowoczesny budynek biurowy. Obiekt doskonale wpisuje się w długoterminowe cele naszej organizacji i będzie odpowiednim fundamentem dla dalszego rozwoju NATEK. Dzięki nowemu biuru zyskamy solidną pozycję do wzmacniania istniejących relacji z naszymi klientami, a także tworzenia nowych. Jednocześnie biuro zapewni naszym obecnym i przyszłym pracownikom nowoczesne, zrównoważone, atrakcyjne i sprzyjające rozwojowi środowisko pracy, w którym będą mogli efektywnie i przyjemnie spędzać czas, dostarczając rozwiązania naszym klientom. Dzięki większej przestrzeni będziemy również w stanie zaoferować znacznie więcej wspaniałych możliwości pracy dla wrocławskich talentów technologicznych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, bezpośrednio wpływać na przyszłość naszych rozwiązań i rozwijać swoją karierę. Wierzymy, że Wrocław to miasto z ogromnym potencjałem innowacyjnym, które jest idealnym miejscem dla rozwoju firmy IT. Czujemy się tu mile widziani i z niecierpliwością czekamy na dalsze powiększanie naszego zespołu" - skomentowała Jana Kruzliakova, wiceprezes NATEK ds. sprzedaży i marketingu.

Infinity to siedmiokondygnacyjny biurowiec klasy A oferujący m.in. 18 727 mkw. powierzchni biurowej, 1 561 mkw. powierzchni usługowo-handlowej oraz trzypoziomowy parking podziemny z 311 miejscami postojowymi. Z myślą o rowerzystach na zamkniętym terenie z szatniami i prysznicami zamontowanych zostanie 128 stojaków rowerowych. Budynek, realizowany przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties, posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent oraz certyfikat WELL Health-Safety, który potwierdza wysoki standard procedur bezpieczeństwa.

Oprócz NATEK Poland, najemcami części biurowej Infinity są Avenga, Divante, Dom Development, ingage Poland oraz FutureMeds (w Infinity firma zajmie zarówno powierzchnię handlową, jak i biurową). Projekt architektoniczny Infinity przygotowało AD Studio, generalnym wykonawcą była firma Eiffage Polska Budownictwo, a za komercjalizację odpowiada JLL.

źródło:europaproperty.com