Nokia wprowadziła się do West Gate w 2014 roku, otwierając tam między innymi swoje centrum badawczo-rozwojowe, gdzie prowadzone są badania oraz testy nowych technologii telekomunikacyjnych. Firma zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu na 2 lata przed jej wygaśnięciem.

Bartosz Ciepluch - Dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia we Wrocławiu: „Nasz rozwój biznesowy kontynuujemy tam, gdzie czujemy się dobrze. Takie warunki stwarza nam Wrocław – ze swoim rynkiem pracy - i West Gate – oferując bardzo komfortowe i nowoczesne biura. Mamy nadzieję, że nasza decyzja zachęci kolejnych inwestorów do związania swojej przyszłości biznesowej z tym miastem”.

Nokia jest największym najemcą wrocławskiego West Gate. Biurowiec sąsiaduje z inną siedzibą Nokii w tym mieście - budynkiem West Link, który również należy do portfela Globalworth Poland.

Sebastian Suchodolski – Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, Globalworth Poland: „Ten rok jest dla nas wyjątkowo intensywny. W czerwcu zostaliśmy największym, instytucjonalnym właścicielem biurowym w Polsce, umacniając tę pozycję kolejnymi akwizycjami w lipcu i październiku. Teraz podpisujemy największą dla Globalworth Poland umowę najmu w 2018 roku z Nokia. Fakt, że nasz klient zdecydował się na przedłużenie kontraktu na dwa lata przed wygaśnięciem, potwierdza, że nasza strategia biznesowa jest właściwa. Dziękujemy za zaufanie i bardzo cieszymy się na kolejne lata współpracy”.

Wrocław to aktualnie trzeci największy rynek biurowy w Polsce (z uwzględnieniem Warszawy) i drugie po Krakowie miasto regionalne, w którym podaż nowoczesnych biur przekroczyła poziom 1 mln mkw.

Dorota Kościelniak - Dyrektor Biura Colliers International we Wrocławiu: „Na koniec III kwartału tego roku, wolumen powierzchni biurowych we Wrocławiu wyniósł nieco ponad 1 mln mkw. Od początku lipca do końca września na rynek trafiło blisko 132 000 mkw. nowej powierzchni, a w budowie pozostaje ponad 270 000 mkw. biur. O świetnej kondycji sektora we Wrocławiu świadczy jednak nie tylko wysoka aktywność deweloperów, ale również najemców. Najlepszym przykładem jest przedłużenie umowy najmu przez Nokia w West Gate. Z naszych danych wynika, że jest to największa dotychczasowa transakcja na wrocławskim rynku w 2018 roku”.

 

Źródło: Globalworth