C.H. Beck, specjalistyczne wydawnictwo specjalizujące się w prawie, podatkach, ekonomii i literaturze obcojęzycznej, zdecydowało się pozostać w North Gate i powiększyć powierzchnię biurową do blisko 1 900 mkw. Najemcę w procesie negocjacji umowy najmu reprezentowali Paweł Skałba i Bianka Kuchcińska z Colliers.

W North Gate pozostanie również firma Multiconsult Polska, świadcząca usługi projektowania, nadzoru i doradztwa w zakresie projektów technicznych i ochrony środowiska, która powiększy swoje biuro do ponad 1 700 mkw.

JDP, kancelaria prawna specjalizująca się w doradztwie prawnym i sporach sądowych dla wykonawców, inwestorów prywatnych i podwykonawców z branży budowlanej, infrastrukturalnej i nieruchomości, również zdecydowała się na powiększenie swojego biura, zajmując prawie 430 mkw. dodatkowej powierzchni.

"Cieszymy się, że kolejni najemcy pozostają w North Gate. Fakt, że C.H. Beck, Multiconsult Polska i JDP zdecydowały się pozostać w budynku i zwiększyć swoją powierzchnię biurową świadczy o wysokiej jakości i atrakcyjności biurowca. Jesteśmy przekonani, że North Gate spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców dzięki swojej doskonałej lokalizacji i świetnym warunkom, jakie oferuje" - mówi Monika Wakulska, Associate Director, Dział Powierzchni Biurowych, Reprezentacja Wynajmującego, Savills.

North Gate to budynek biurowy klasy A o wysokości 87 metrów, 26 kondygnacjach naziemnych i trzech podziemnych, oferujący 310 miejsc parkingowych. Jego całkowita powierzchnia wynosi 41 800 mkw. i 35 600 mkw. powierzchni użytkowej, w tym 28 000 mkw. powierzchni biurowej. Na trzecim piętrze znajduje się Garden Lounge, zielona strefa na wewnętrznym tarasie dostępna dla wszystkich najemców. North Gate zapewnia łatwy dostęp do infrastruktury transportowej i usług komunikacji miejskiej dzięki przystankom tramwajowym i autobusowym oraz stacji metra Dworzec Gdański w pobliżu. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się hotel Ibis oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym Westfield Arkadia.

Właścicielem North Gate jest fundusz inwestycyjny Deka Immobilien. Savills jest wyłącznym agentem wynajmującym powierzchnię biurową w budynku.

źródło:europa-property.com