"To co stało się w sektorze biurowym z co-workingiem dzieje się teraz z co-livingiem w sektorze nieruchomości mieszkalnych. Philip Grace, jako doświadczony przedsiębiorca w sektorze co-workingowym z udokumentowanym doświadczeniem, jest właściwą osobą, aby dać kolejny impuls naszej globalnej ekspansji - mówi Gunter Schmidt, założyciel i dyrektor generalny MEDICI LIVING. „Po uzyskaniu dofinansowania na rozwój w wysokości 1,4 miliarda dolarów, nadszedł czas, aby uzyskać nowe projekty.”

Z Londyńskiego biuroa Medici Living, Philip będzie koordynował rozwój domów QUARTER na całym świecie. Wysokiej jakości koncepcja co-livingu skierowana jest głównie do młodych profesjonalistów z pokolenia millenialsów, początkowo w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Philip jest cenionym specjalistą od nieruchomości i przedsiębiorcą. Z powodzeniem założył kilka firm zajmujących się nieruchomościami. Ostatnio I2Office, w 2010 r., teraz przemianowany na Landmark Space, który jest trzecim co do wielkości brytyjskim dostawcą przestrzeni co-workingowych. Podczas jego kadencji firma wynegocjowała ponad milion mkw. przestrzeni. Odszedł w 2016 r., po sprzedaży firmy jednostce korporacyjnej.

Następnie Philip świadczył globalne usługi doradcze na rzecz funduszy private equity i korporacji real estate, międzynarodowych sieci hotelowych i operatorów co-workingu. Jako doradca negocjował kilka transakcji w celu nabycia spółek sektora co-workingowego w USA, Azji i Wielkiej Brytanii. Ostatnio pracował jako dyrektor wykonawczy Global Office Group.

Philip o swojej nowej roli: „Sposób, w jaki ludzie pracują, zmienił się na zawsze, ze względu na co-working. Co-living oferuje rozwiązanie problemu „gdzie mieszkać”. QUARTER dostarcza dom dla tymczasowych profesjonalistów szukających elastycznego rozwiązania i jednego miesięcznego rachunku, aby żyć w największych miastach świata po przystępnej cenie. Koncepcja uznaje, że młodzi profesjonaliści żyją inaczej niż poprzednie pokolenia: nie widzą granic, szukają doświadczeń, są silnie zmotywowani, by odnieść sukces w globalnej gospodarce i poszukują kontaktu ze społecznością. Jako największy na świecie dostawca przestrzeni co-livingowej, QUARTERS wytyczają nowe standardy w branży ”.

Pod koniec ubiegłego roku MEDICI LIVING i spółka CORESTATE Capital Holding z siedzibą we Frankfurcie, jeden z największych europejskich zarządzadców inwestycji w nieruchomości, zgodzili się na ogólnoeuropejską współpracę w celu zainwestowania 1 mld euro w sektorze co-livingu w ciągu następnych trzech do pięciu lat. Program jest największą planowaną inwestycją w historii młodej klasy aktywów na całym świecie. Na początku tego roku podobna współpraca została uzgodniona z Grupą W5, rodzimym biurem Ralpha Wintera, aby zainwestować 300 milionów dolarów w USA. W przypadku MEDICI LIVING te dwie operacje oznaczają dodanie około 7300 kolejnych pokoi w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. Obecnie firma obsługuje 1800 pokoi.

 

Źródło: Medici Living