Roche Polska jest firmą biotechnologiczną, koncentrującą się na diagnostyce molekularnej oraz terapiach celowanych. Globalne Centrum Rozwiązań IT jest częścią grupy Roche i wspiera ponad 90 tys. pracowników Roche w ponad 100 krajach. Jest jednym z największych najemców Malta Office Park. Proces negocjacyjny przy przedłużaniu umowy wspierali eksperci z firmy doradczej Colliers.

Zdecydowaliśmy się na przedłużenie umowy najmu naszego biura w Malta Office Park w Poznaniu, gdyż wiemy jak bardzo nasi pracownicy cenią sobie pracę w tym miejscu. Mamy nowoczesne biuro, zaprojektowane zgodnie z zasadami activity based working, które zapewnia pracownikom przyjazne środowisko, maksymalnie wspierające ich w wykonywaniu codziennych obowiązków - komentuje Paweł Pyszlak, dyrektor zarządzający Globalnego Centrum Rozwiązań IT Roche.

Działanie w Malta Office Park ośrodka, który wspiera pracę dziesiątków tysięcy ludzi na całym świecie, świadczy nie tylko o jakości naszego projektu, ale potwierdza pozycję i atrakcyjność Poznania - podkreśla Sylwia Piechnik, szef działu Office Leasing EPP.

Malta Office Park to zespół biurowy położony przy ul. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Poznaniu. Powierzchnia użytkowa kompleksu to około 30 tys. mkw. Inwestycja należy do Henderson Park (70 proc. udziałów) oraz EPP (30 proc.), które odpowiada również za zarządzanie kompleksem.