"Nowy Rezydent to zawsze wielka radość, tym bardziej że Gdańsk od setek lat to historyczne centrum handlu zbożem, a Viterra Polska to lider sprzedaży nie tylko zbóż, ale też nasion oleistych, strączkowych, cukru, ryżu, bawełny, olejów roślinnych i biodiesla," podkreśla Maciej Kotarski z Olivia Centre.

Viterra przeładowuje w portach 1,5 mln ton towaru rocznie, eksportuje 2 mln ton lądem i posiada w Polsce dziesięć własnych lokalizacji magazynowych oraz elewatorów, pozwalających przechować 350 tys. ton. Firma ma również własną produkcję olejów roślinnych. Biuro na 14 piętrze Olivia Prime zapewnia zachwycające panoramiczne widoki na Zatokę Gdańską, gdyńskie klify w Orłowie, marinę żeglarską w Sopocie oraz otaczający Olivię zielony Trójmiejski Park Krajobrazowy. Lokal obejmuje powierzchnię ponad 1400 m² oraz prywatny taras na 15 kondygnacji, wyposażony w meble wypoczynkowe, leżaki i zieleń.

"Viterra, jako firma z branży handlu roślinami, doskonale pasuje do Olivia Prime, którego wnętrza zostały zaprojektowane przez biuro architektoniczne Design Anatomy w duchu biophilic design, połączonego z trendem power art: Olivia Prime to obiekt pod każdym względem unikalny," mówi Maciej Kotarski. "Kładziemy duży nacisk na kontakt jego użytkowników z naturą i naturalnymi materiałami. Rozległe tarasy, wypełnione roślinnością, często pojawiające się drewno oraz zieleń podwieszana pod sufitami robią niesamowite wrażenie w ultranowoczesnym biurowcu."

W Olivia Prime zaskakują również wnętrza wind, wyłożone pachnącym naturalnym drewnem, co zapewnia niezrównane wrażenia wszystkim gościom obiektu. Budynek jest przesycony sztuką: murale na wszystkich holach, ściany zaprojektowane jak obrazy, a w holu głównym ekrany – pionowe, przesuwane w wielu płaszczyznach konstrukcje.

"Połączenie trendu biophilic i power art pozwala nam wypełnić dwie potrzeby. Pierwszą jest harmonia ducha i poczucie kontaktu z naturą poprzez miękkie meble, rośliny i naturalne materiały w duchu biophilic design. Drugą jest potrzeba siły i energii, zapewnienie użytkownikom miejsca, które wypełnia ich dobrą energią. Wejście do pracy ma wzbudzać uśmiech, energetyzować, sprawiać, że czujemy przypływ mocy i chcemy działać."

Olivia Prime jest jednym z zaledwie czterech budynków w Polsce z całoszklaną trójszybową fasadą, która zapewnia najlepsze możliwe oświetlenie jesienią i zimą. Pozwala to na lepsze samopoczucie pracowników. Wiosną i latem fasada zapobiega przegrzaniu, zapewniając komfort termiczny nawet w bardzo słoneczne dni, a w zimowych i jesiennych miesiącach umożliwia znacznie większy dostęp do światła dziennego.

Viterra to nie pierwsza firma z branży spożywczej, która otworzyła swoje biura w Olivia Centre. Wcześniej swoje miejsce znalazła tam Paula Fish, zatrudniająca ponad 800 osób, która jest jednym z europejskich liderów na rynku przetwórstwa ryb i pionierem w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju. Główny cel rozwoju firmy w nadchodzących miesiącach to osiągnięcie neutralności klimatycznej oraz wykorzystanie zrównoważonych metod połowu i ekologicznej floty pojazdów.

Również firma Polish Agro, specjalizująca się w handlu nawozami, środkami ochrony roślin oraz nasionami i płodami rolnymi, ma swoje biura w Olivia Centre. Firma jest częścią grupy DAVA Agravis International A/S, której członkowie są liderami rynku rolnego w swoich krajach i działają głównie w regionie basenu Morza Bałtyckiego.