Wspólna 47/49 to ośmiokondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni około 7 800 m2. Wspólna 47/49 to pierwszy projekt, w którym Yareal Polska występuje jako asset manager w imieniu YAM Invest. Projekt ten wpisuje się w strategię Yareal polegającą na rozwijaniu działalności w zakresie zarządzania aktywami przez podmioty trzecie.

"Ubiegły rok przyniósł intensywne działania w zakresie zarządzania aktywami oraz rekomercjalizację biurowca Wspólna 47/49. Biorąc pod uwagę trudne otoczenie makroekonomiczne, było to trudne zadanie. Bardzo się cieszę, że nasza strategia się sprawdziła i dziś z dumą ogłaszamy znaczący sukces w postaci pozyskania nowych najemców i pełnego wynajęcia budynku". W biurowcu Wspólna 47/49 zaoferowaliśmy naszym klientom dużą elastyczność w doborze powierzchni i rodzajów umów: zastosowaliśmy tu rzadko spotykane na rynku tzw. umowy kroczące. Dzięki temu firmy mają dużo większą swobodę w zakresie planowania przyszłości i rozwoju biznesu niż w przypadku standardowych długoterminowych zobowiązań leasingowych - powiedziała Marta Zawadzka, Leasing Director w Yareal Polska.

Oprócz 7 800 mkw. powierzchni biurowej, najemcy biurowca Wspólna 47/49 mogą korzystać z trzykondygnacyjnego parkingu podziemnego na 125 pojazdów, rowerowni oraz dwóch tarasów na ostatnich piętrach budynku. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajdują się niezliczone punkty handlowe i usługowe, restauracje oraz tętniąca życiem infrastruktura rozrywkowa (teatry, kina, muzea).

Biurowiec zlokalizowany jest u zbiegu ulic Wspólnej i Marszałkowskiej, z błyskawicznym dostępem do wszystkich środków komunikacji miejskiej (stacja metra, przystanki autobusowe i tramwajowe, stacje rowerów miejskich, Dworzec Centralny). Bliskość jednego z głównych węzłów komunikacyjnych miasta przy Alejach Jerozolimskich sprawia, że do biur łatwo dotrzeć nie tylko komunikacją miejską, ale również samochodem.

Certyfikaty BREEAM In-Use zostały przyznane budynkowi w kategoriach Asset Performance i Building Management odpowiednio na poziomie "Excellent" i "Very Good". Wśród najemców Wspólnej 47/49 są między innymi LabCorp, OneSystem, Trei Real Estate, Datalogic czy V4C

Źródło:property-forum.eu